Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba

Go down 
+4
file
maki777
Luka
Scopax
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesri oľu 24, 2010 10:26 pm

je ko bio od vas na ovoj firmi?
meni je prvi brod na kojem sa radio bio Lipa.
izgrađen 1973. u Rauma Repola Oy u Finskoj.
imao je dugu povijest u našim vodama i vjerujem da će je se već neko sjetiti.
ako ne i ko je bio na njoj.
ako ko ima i koju sliku nek je stavi.
imam ja svojih slika pa ću ih stavit kad dođem doma, sad sam na brodu.
razbijen je 2008. u Alangu, Indija.

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Shipphotolipa

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Shipphotolipa2

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Shipphotolipa3

izvor: shipspotting.com
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet oľu 25, 2010 1:47 pm

Ja se je siječam kad je bila u Porto barošu- ogromna je bila. Čuo sad da se netko zeznuo i to jako jer je prodana Kinezima po manjoj cijeni nego što bi se moglo dobit u rezalištu. A Kinezi su ju uzeli i odvezli u rezalište i zaradili.
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet oľu 25, 2010 7:59 pm

pa normalno kad mi hrvati znamo sve moguće zaj****, uvijek izgubimo, uvijek smo blesavi.
mogli su je odmah prodat u rezalište, lamarin (ilitiga oplata) je bio prilično debel, budući da se brod radio u finskoj.
bio je odličan brod, ne pretežak za radit, osim ricavanja tereta u garaži sa kadenama po afričkom suncu usred ljeta,
stvarno je bio super što se tiče smještaja, ko kadet imao sam kabinu u kaniželi sa barbom i kapom, ogromna je bila! Very Happy
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesub oľu 27, 2010 8:26 pm

LIPA je bila po meni najbolji brod u LP


Ste primjetili da nema bulb


i moj tata je bio na LIPI
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon oľu 29, 2010 4:27 am

maki777 je napisao/la:
LIPA je bila po meni najbolji brod u LP


Ste primjetili da nema bulb


i moj tata je bio na LIPI

bio je dobar brod. da, nije imao bulb, a imao je prilično debel lamarin zbog mora u kojima je plovio.
bio je nevjerovatno komforan za posadu, po tome ću ga nabolje pamtit Smile
nažalost, previše je trošila goriva a država više nije subvencionirala gorivo za roro linije, pa su ju prodali kinezu koji ju je poslao u alang...
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon oľu 29, 2010 2:25 pm

Scopax je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LIPA je bila po meni najbolji brod u LP


Ste primjetili da nema bulb


i moj tata je bio na LIPI

bio je dobar brod. da, nije imao bulb, a imao je prilično debel lamarin zbog mora u kojima je plovio.
bio je nevjerovatno komforan za posadu, po tome ću ga nabolje pamtit Smile
nažalost, previše je trošila goriva a država više nije subvencionirala gorivo za roro linije, pa su ju prodali kinezu koji ju je poslao u alang...

I baš zato što nije imala bulb je bila dobra za led
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon oľu 29, 2010 2:33 pm

evo vidija sam da brod RIJEKA od LP dolazi u Rijeku mozda se uvodi opet feeder linija
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 3:58 am

ne vjerujem, vozarine za roro teret i kontenjere su jako niske trenutno. ja sam čuo da je Rijeka na prodaju.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 4:18 pm

LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 7:20 pm

maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesri oľu 31, 2010 12:34 am

Luka je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad

pa više im se isplati ostat na bulkovima kad tamo nešto i zarade, neznam koliko ih točno ima, ja mislim 8 komada i na 6 su filipinci a na 2 naša posada tako sam čuo, a ako je to istina, onda je to stvarno tužno!
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesri oľu 31, 2010 12:59 pm

Scopax je napisao/la:
Luka je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad

pa više im se isplati ostat na bulkovima kad tamo nešto i zarade, neznam koliko ih točno ima, ja mislim 8 komada i na 6 su filipinci a na 2 naša posada tako sam čuo, a ako je to istina, onda je to stvarno tužno!

Scopax u krivu si imaju 7 bulkova i to su
Danica,Dina,Hana,Karmen,Dora,Katarina.Karolina
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet tra 01, 2010 12:31 am

maki777 je napisao/la:
Scopax je napisao/la:
Luka je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad

pa više im se isplati ostat na bulkovima kad tamo nešto i zarade, neznam koliko ih točno ima, ja mislim 8 komada i na 6 su filipinci a na 2 naša posada tako sam čuo, a ako je to istina, onda je to stvarno tužno!

Scopax u krivu si imaju 7 bulkova i to su
Danica,Dina,Hana,Karmen,Dora,Katarina.Karolina

da, dobro, al znam da ima na većini brodova filipinaca a na samo par su naši.
a u biti i ko im je kriv kad znaju da naš čovjek neće radit za kikiriki.
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet tra 01, 2010 12:41 am

lijevi dio mosta na Lipi
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba N5294190564707774775

ovako smo krcali aute, drugačije nego na Jadroliniji Very Happy
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba N5294190564707641129

prazni na sred mediterana (1 kontejner kojeg nitko nije htio) Smile
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba N5294190564707609968

krma i 2 rampe Lipe, slikano u Skikdi, Alžir.
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba N5294190564707702635

fajn lijepo nadgrađe s krme slikano.
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba N5294190564707517374

ove slike sam našao na laptopu al imam doma na kompu još pa ću ih za par dana uploadat.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon tra 05, 2010 8:07 pm

Scopax je napisao/la:
Luka je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad

pa više im se isplati ostat na bulkovima kad tamo nešto i zarade, neznam koliko ih točno ima, ja mislim 8 komada i na 6 su filipinci a na 2 naša posada tako sam čuo, a ako je to istina, onda je to stvarno tužno!


Ste znali da su svi bulkovi što su plove za LP pod stranom zastavom
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto tra 06, 2010 3:07 am

maki777 je napisao/la:
Scopax je napisao/la:
Luka je napisao/la:
maki777 je napisao/la:
LP stvarno stoji na klimavim nogama imali su feeder liniju pa su ju ukinuli RO-RO brodove sve rasprodali osim RIJEKE koja je na prodaju tako da ostat ce im brodovi samo za rasute terete
A sad če počet i njih prodavat... Godine idu brodovi stare, ne ulaže se previše i nenabavljaju se novi moderni brodovi... tako je sa svime u ovoj državi... Sad Sad Sad

pa više im se isplati ostat na bulkovima kad tamo nešto i zarade, neznam koliko ih točno ima, ja mislim 8 komada i na 6 su filipinci a na 2 naša posada tako sam čuo, a ako je to istina, onda je to stvarno tužno!


Ste znali da su svi bulkovi što su plove za LP pod stranom zastavom

šta je tu čudno da plove pod stranom zastavom?
[Vrh] Go down
file

file


Join date : 04.12.2009
Lokacija : split

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto tra 06, 2010 1:29 pm

Rijeka je prodana. Sad affraid Ne znam kome.Čita san članak u Slobodnoj Dalmaciji.Ne mogu ga pronać.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimeuto tra 06, 2010 3:29 pm

Turcima mislim
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesri tra 07, 2010 12:09 am

prodana je?? eto, ode i zadnji rorojac
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimesri tra 07, 2010 8:25 am

sad samo 7 bulkova eto
Very Happy
[Vrh] Go down
Scopax

Scopax


Join date : 28.08.2009
Lokacija : Kvarner

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet tra 08, 2010 4:59 am

a pričao mi je frend koji je bio na bulkovima, da je katastrofa, da su u užasnom stanju, tako da ni to nije neš posebno.
a čuo sam da su naručili neke novogradnje u kini, al sumnjam, mislim da je to lažna glasina.
[Vrh] Go down
Achille Lauro

Achille Lauro


Join date : 12.04.2008
Age : 43
Lokacija : Crikvenica

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon stu 01, 2010 12:39 pm

Scopax je napisao/la:
a čuo sam da su naručili neke novogradnje u kini, al sumnjam, mislim da je to lažna glasina.

Nije ne lazna...

Hypo banka ih prati kod realizacije novog broda...

Cini mi se da je samo o jednom rijec...
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimepon lis 29, 2012 8:17 am

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba 33useg9
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba 20l17is
Radno odijelo
[Vrh] Go down
10bofora




Join date : 09.02.2012
Lokacija : split

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet stu 01, 2012 1:32 pm

evo i sepen čeka da prođe nevrijeme
usidren kod skarde
http://www.marinetraffic.com/ais/hr/default.aspx


[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitimečet stu 01, 2012 3:36 pm

10bofora je napisao/la:
evo i sepen čeka da prođe nevrijeme
usidren kod skarde
http://www.marinetraffic.com/ais/hr/default.aspx



Očito im je prisilo noćas, vozili su čitavu noć 4-5 čvorova u vjetar od Lošinja do Škarde, a idu za Solin.
[Vrh] Go down
Sponsored content





LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Empty
PostajNaslov: Re: LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba   LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
LOŠINJPLOV - Lošinjska Plovidba
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Atlantska plovidba Dubrovnik
» Splitska obalna plovidba
» ULJANIK PLOVIDBA
» TANKERSKA PLOVIDBA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Teretni brodari :: Domaći teretni brodovi-
Forum(o)Bir: