Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA

Go down 
+2
antonio120
mjernik
6 posters
Autor/icaPoruka
mjernik




Join date : 02.06.2010

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimečet lip 03, 2010 12:12 am

Zanima me da li je netko plovio ovom turom, vozili su Slavija i Liburnija.
[Vrh] Go down
mjernik




Join date : 02.06.2010

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimečet lip 03, 2010 1:15 pm

Imao sam 20 god. i sa prijateljima sam napravio turu: Bugarska, Turska, Grčka od Alexandropolisa preko Soluna, Atene, Patrasa do Igoumenitse. Došli smo dan prije u Igoumenitsu i kupili karte za brod. On je došao drugi dan u 10.10h točno u minutu, kako smo mu se veselili. (Gledajući ga u daljini mislili smo da je Slavija ali smo se prevarili).Sam iskrcaj i ukrcaj je brzo trajao tako da smo kroz carinu prošli u 10 min prije polaska.
Kretao je u mislim u 11.00? iz Igoumenitse, mislim srijedom i subotom (možda utorkom i petkom), oko 13.00 je bio na Krfu, ujutro u 5.00 u Baru, tadašnja granica i onda redom po današnjoj satnici. Znam da sam u Rabu izašao u 4.00h. Skoro 2 dana i dvije noći na putničkom brodu.To su bila vremena! Kada samo isplovili iz Krfa napunili su bazen (u Liburniji) a ispustili su ga navečer prije Bara. Na moje pitanje zašto su ispustili?; odgovorili su mi da bi bili svi mokri ploveći kroz tadašnju državu.Na brodu je bilo malo domaćih do Dubrovnika,većinom Njemci.Klopa i usluga uvijek standardno odlična!
I pitanje, zbog čega je ukinuta linija za Grčku u sezoni, možda bi se isplatilo jednom tjedno plovidba do Igoumenitse!
[Vrh] Go down
antonio120




Join date : 23.02.2012
Lokacija : zadar

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimepet vel 24, 2012 1:40 pm

mjernik je napisao/la:
Zanima me da li je netko plovio ovom turom, vozili su Slavija i Liburnija.

jesam ja mjernik na oba broda,je stara tema al eto..
[Vrh] Go down
10bofora




Join date : 09.02.2012
Lokacija : split

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimepet pro 07, 2012 5:20 pm

mjernik je napisao/la:
Imao sam 20 god. i sa prijateljima sam napravio turu: Bugarska, Turska, Grčka od Alexandropolisa preko Soluna, Atene, Patrasa do Igoumenitse. Došli smo dan prije u Igoumenitsu i kupili karte za brod. On je došao drugi dan u 10.10h točno u minutu, kako smo mu se veselili. (Gledajući ga u daljini mislili smo da je Slavija ali smo se prevarili).Sam iskrcaj i ukrcaj je brzo trajao tako da smo kroz carinu prošli u 10 min prije polaska.
Kretao je u mislim u 11.00? iz Igoumenitse, mislim srijedom i subotom (možda utorkom i petkom), oko 13.00 je bio na Krfu, ujutro u 5.00 u Baru, tadašnja granica i onda redom po današnjoj satnici. Znam da sam u Rabu izašao u 4.00h. Skoro 2 dana i dvije noći na putničkom brodu.To su bila vremena! Kada samo isplovili iz Krfa napunili su bazen (u Liburniji) a ispustili su ga navečer prije Bara. Na moje pitanje zašto su ispustili?; odgovorili su mi da bi bili svi mokri ploveći kroz tadašnju državu.Na brodu je bilo malo domaćih do Dubrovnika,većinom Njemci.Klopa i usluga uvijek standardno odlična!
I pitanje, zbog čega je ukinuta linija za Grčku u sezoni, možda bi se isplatilo jednom tjedno plovidba do Igoumenitse!

ma nama se ništa ne isplati , ni državu nam se ne isplati imat jel je valda preskupo i neisplativo. Najbolje da sve rasprodamo strancima Sleep
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimepet pro 07, 2012 11:26 pm

Kad je bila ova linija? ja se ne sjecam mozda zato sto sam mladja generacija
[Vrh] Go down
antonio120




Join date : 23.02.2012
Lokacija : zadar

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimesub pro 08, 2012 8:56 pm

azzurra je napisao/la:
Kad je bila ova linija? ja se ne sjecam mozda zato sto sam mladja generacija

Ja sam bio na njoj 1985/86/88
[Vrh] Go down
mjernik




Join date : 02.06.2010

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimesub pro 08, 2012 10:37 pm

azzurra je napisao/la:
Kad je bila ova linija? ja se ne sjecam mozda zato sto sam mladja generacija
Čuvao sam kartu sa tog putovanja kao i razglednicu i prospekt jadrolinije ali mi je sve izgorilo u ratu. U Krfu su pomorci ukrcavali strana pića i cigarete, švercali.
Sve je to prošlost, nema više dužobalnih i ove za grčku, nema više vlaka s kojim možeš direktno do italije, francuske, makedonije, turske, grčke.....
Sva sreća da smo mi stariji to doživjeli!
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimened pro 09, 2012 1:55 pm

Upravo je na "Moru" bio nostalgičan prilog o dužobalnoj na kojem su se vidile SLAVIJA I, ILIRIJA, LIBURNIJA, MARKO POLO bez pačjeg repa...
[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimened pro 09, 2012 4:23 pm

davorvis je napisao/la:
Upravo je na "Moru" bio nostalgičan prilog o dužobalnoj na kojem su se vidile SLAVIJA I, ILIRIJA, LIBURNIJA, MARKO POLO bez pačjeg repa...

Evo emisije na ovom linku. Na početku priloga se vidi Korčula u doku i Liburnija vezana uz kraj.

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=503&cHash=19d46d6529
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitimened pro 09, 2012 5:50 pm

Na 10:47 je neki trajekt u Korčuli. Malo je mutno, kratko traje i daleko je pa nisam siguran koji je, mislim SLAVIJA.
[Vrh] Go down
Sponsored content





RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Empty
PostajNaslov: Re: RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA   RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
RIJEKA-RAB-ZADAR-SPLIT-HVAR-KORČULA-DUBROVNIK-BAR-CORFU-IGOUMENITZA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Slike sa putovanja Kopar - Rijeka
» TP line Zadar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Praksa :: Putopisi-
Forum(o)Bir: