Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)

Go down 
+28
DavorVis
shipfun
crni_balkanac
tnardell
Pelegrin
tandara
josko
ilirija
kulaf
pero
Popaj
Achille Lauro
little bad town
e6stjmx3
Brocki covik
viki007
kmudri
ikar
Luka
croships
pagus
Tlimfocit
ero
5AR
cima
glava79
Boby
azzurra
32 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto srp 17, 2012 10:24 pm

Pozdrav svima! Znamo se vjerojatno i sa nekih drugih foruma. Smile

Pohvale za rad ove zajednice, stvarno se na vrlo kvalitetan način prati sve. Pred dvije večeri kad sam se registrirao, s užitkom sam proveo noć čitajući razne teme, dok mi admini nisu aktivirali račun, da mogu aktivno sudjelovati.
Temeljito sam pregledao forum i vidio da nemate neku temu posvećenu jednoj od jačih trajektnih flota na Mediteranu, tj. grčkoj floti. (Možete otvoiti i temu strani trajekti pa staviti u vrh, kao što je to slučaj sa kruzerima i hidrogliserima) u ovom dijelu (SVI OSTALI BRODARI I BRODOVI).
Vratimo se Grcima. Moj osobni favorit, ne samo zbog sentimenta, nego ako se objektivno pogleda siuacija je definitivno Minoan Lines. Osobno sam 2003. godine putovao iz Venecije za Patras i obratno brodovima Ikarus Palace i Pasiphae Palace. Također i s Europom i Olympiom Palace. Imao sam dojam po usluzi i po svemu da se nalazim na kruzeru, ne na putničkom brodu koji je u utrobi krcat kamionima , auromobilima i autobusima. Oni gotovo da nemaju lošeg broda, a svi imaju oznaku HSF, ja sam bio na 200 i višemetarskim hidrogliserima, jer kako drukčije nazvati takav brod. 200-metarska grdosija ide 50 km/h, a za njim pjena kao da ste upravo na hidrogliseru.
Na moju veliku žalost Ikarus Palace je daleko od oka, vozi liniju Tangier - Valencia - Barcelona - Livorno, koliko sam vidio u najmu je kod Grimaldija, (iako je to sve ista pašta),ali su ostale Minoan boje, što znači da još nije otišao potpuno. Ikarus je brod koji je u nekoliko navrata pisao povijest.Upravo je njegova posada priskočila kada je bila havarija Und Adriyatika uz istarsku obalu. Također kad je bila frka u Libiji, išao je u Benghazi po izbjeglice i vozio ih ili u Italiju ili u Grčku, ovisi kako kojji put. Sad je na mirnijoj ruti, ali vrlo dugoj.
Njegova sestra Pasiphae je negdje na Mediteranu, vozi za Francuze, od Maresilla do Ajaccioa. Zato povremeno mogu vidjeti Europu Palace, koja je također vozila Veneciju. Minoan ima fantastične brodove, kombinacija boja im je odlična, a izgled brodova da ne i spominjem. Dovoljno je pogledati samo Cruise Europu ili Olympiu. Naziv Cruise opravdava taj naziv.
Drugi po nekoj mojoj klasifikaciji je Anek Lines. Brodovi im nisu nešto specijalno lijepi, izuzev Olympic Championa i Hellenic Spirita, možda je i kombinacija boja loša. Imao sam prilike u Trstu vidjeti i primjer totalne nezgrapnosti El Venizelos. Brod kratak a prilično visok. Totalna suprotnost su im Krete 1 i 2, vrlo niski i brzi trajekti, ali opet nešto fali. Imao sam prilike vidjeti Kretu 2 u Veneciji, dojma sam da mu fali visine. Kao da se radi o rječnom brodu. Također na tako dugu relaciju poslati brod bez nekog sadržaja baš i nije mudar poslovni potez. Putnik nema načina kako provesti put do Patrasa .
Nije isti dojam voziti se Tronchettom prema izlazu iz lagune, gledajući Trg Sv. Marka s niskog broda ili s nekog poput Europe Palace. Također ni Krete nisu brze kao Minoan flota. Kad sam se vraćao Pasiphae je išla 31 knots. To je bio doživljaj sa zapovjednog mosta, jedan od najljepših trenutaka u mom životu, a nažalost tada fotoaparata nisam imao.
Vraćam se Aneku. Ako već taj Anek mora voziti do Venecije, mogli su bar jedan brod staviti koji je lijep za vidjeti, iako znam da je danas sve novac, nema ljepote. Krete su solidno duge, dosta široke, ali preniske.
Za kraj još ću samo spomenuti Superfast flotu, dosta ok brodovi, dizajn solidan naročito prove, a samo ime im kaže da su brzi.

Potajno se nadam da će kad uđemo u EU, Minoan poslati jedan brod u Rijeku, da se ponovno spoje Rijeka i Grčka kao što je to bilo nekada.


Evo i par fotki iz Venecije, od 08. srpnja, na slici Kreta 2, pa procijenite sami da li mu fali koja paluba za bolji dojam. Iz ove perspektive, da je na njegovom mjestu Europa Palace, toranj se na slici gotovo i ne bi vidio.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Riječ prepuštam vama, a kad budem imao pisati u ovoj temi, javit ću se. Dakako, bit će slika i u drugim temama, samo dok ih sve pronađem Smile


Zaboravio sam napisati da je upravo taj Kreta 2 prošao između Korčule i Visa jutross, te se u hrvatskim vodama mimoišao s Markom Polom. Zna li netko zašto je išao toliko unutra, obično idu dosta van otoka.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepet lis 12, 2012 12:50 pm

Kako dosta pratim Grimaldi i Minoan lines općenito, primjetio sam da je brod Zeus Palace koji je 2009. godine imao Grimaldijeve boje, sada opet (već je bio u tim bojama) pofarban u Minoanove, prije je brod plovio na Civitavechia - Palermo, a evo sad na AIS-u, upravo ga gledam, ide prema Anconi na liniji Patras - Ancona.
Istovremeno Grimaldijev brod Florencia koji je održavao rutu Livorno Barcelona, sad je u Jadranu na Patras -Ancona također.
To je sve izmješano kad su Minoan i Grimaldi praktički ista firma, pa tako Ikarus Palace održava liniju Livorno-Barcelona-Valencia - Tangier (Maroko), s bojama od Minoana na liniji od Grimaldija, a brodovi od Grimaldija na linijama od Minoana u Jadranu.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto stu 20, 2012 3:30 pm

Jedna zanimljivost, ANEK Lines kupio M/F Coraggio, brod je izgrađen 2007. godine za Grandi Navi Veloci i plovio je za njih do 2010. godine, a zatim ga je do pred malo imala Stena Lines.
Sad je kod Aneka, ime nikako nije mijenjao, trenutno na liniji Venezia - Patras, puno ljepši brod od Kreta 1 i 2 koje su vozile ovu liniju. Vjerojatno je jedna Kreta ostala, ali još ne mogu otkriti koja.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimesri stu 21, 2012 12:15 pm

Evo i videa broda Coraggio u bojama anek-a.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kriti I je na vez u Peramu vjerovatno zimuje. Najvjerovatnije ce Kriti II ploviti sa Coraggiom.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimesri stu 21, 2012 5:47 pm

Ovih dana samo novosti, evo još jedne linije, brand new, od prosinca:

Trst- Ancona - Igoumenitsa -Patras, a voze ju kraljice Minoana! + neki Europa Link, o kojem nema previše informacija.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Boby




Join date : 12.09.2010
Lokacija : Split- Hvar

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimečet stu 22, 2012 5:50 pm

shipfun je napisao/la:
Ovih dana samo novosti, evo još jedne linije, brand new, od prosinca:

Trst- Ancona - Igoumenitsa -Patras, a voze ju kraljice Minoana! + neki Europa Link, o kojem nema previše informacija.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nadam se da če ulaskom Hrvatske u EU 01.07.2012 i neka naša luka postat luka ukrcaja ili iskrcaja ovakvim trajektima. Recimo, da ova linija kreče iz Rijeke a ne iz Trsta.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimečet stu 22, 2012 6:15 pm

Zaredale vijesti, trajekt Kriti 2 o kojem smo pričali, a održava liniju Patras-Venecija imao je požarnu situaciju!

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
crni_balkanac

crni_balkanac


Join date : 15.07.2010
Lokacija : SOL - alpha quadrant

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimečet stu 22, 2012 6:39 pm

____


____
[Vrh] Go down
glava79

glava79


Join date : 16.07.2008
Age : 45
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimečet stu 22, 2012 10:26 pm

Kakva kanta
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepet stu 23, 2012 11:07 am

vala bas je kanta ko li ga je osmislio svaka mu cast lol!
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepet stu 23, 2012 11:46 am

Ja sam to komentirao u svom prvom postu ovdje, brod je totalno nedorečen, fali mu paluba da bi na nešto ličio, čudno da su Japanci bili tako površni.

A pogle Superfasta do njega na videu, kao neki kruzer u usporedbi s ovim. Ajde sad im Coraggio brani čast, puno ga je ljepše za vidjeti.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimened stu 25, 2012 7:21 pm

Danas i jedna nelogičnost na liniji Venecija- Patras, Coraggio je u razini Istre, a Kriti 1 na izlazu iz venecijanske lagune. Nelogično da ista firma šalje dva broda u razmaku od kojeg sata, a cijela ruta nakon njihovih prolazaka zjapi prazna.
Logičnije bi bilo da npr. Coraggio ide za Patras sada, a Kriti 1 iz Patrasa. Ili je moža Anek odlučio malo pomrsiti račune Minoanu s čestim polascima iz Venecije, prije nego zaživi novi servis iz Trsta, koji uvodi Minoan.
U svakom slučaju Kriti 1 nije dugo odmarao u Peramu.

EDIT: Upravo provjerio, i Kriti 2 krenuo iz Patrasa, znači ipak Anek ne sjedi skrštenih ruku dok Minoan sprema novu liniju. Sad imaju 3 broda na liniji, a pred malo su plovila samo 2. Službeni vozni red im je zbrljan, po njemu danas iz Venecije Kriti 1, a Coraggio jučer iz Venecije, a nema veze s vezom u usporedbi sa stvarnom situacijom
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto stu 27, 2012 12:05 am

Nzm kakvo je stanje sa Venecijom ali Trst i Ancona su bili vazda puni kamiona Coraggio je pun pogodak sto se tice Aneka ali sumnjam da ce moci da pariraju Minoanu ipak njihovi brodovi su predobri i imaju vecu brzinu. Npr da ja putujem prije bih se odlucio za Minoan nego za Anek, mada sve zavisi i od cijene karata to nisam provjeravao ko je jeftiniji Smile nzm zasto olympic championa ne stave da ide za veneciju a kritija za heraklion... Anek se iz Ancone udruzio sa Superfastom pa zato plovi samo jedan njihov brod i to "HELLENIC SPIRIT" sa "SUPERFAST VI" i "SUPERFAST XI" .
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto stu 27, 2012 1:03 am

Odlično azzurra, samo aktivno sudjeluj da nisam sam ovdje, super da još nekog zanima ovo.
Slažem se da Minoan ima najbolju flotu, imao sam tu privilegiju i čast voziti se njihovim brodovima. Kao da si na kruzeru a ne na trajektu. Anek se sad popravio s Coraggiom, ali Hellenic Spirit i Olympic Champion su po meni njihov number one.
Kao što kažeš, vjerujem da će Minoan pomesti konkurenciju s novom linijom, a potajno se nadam da će se ostvariti i njihova želja da u svoj servis nekako ubace i Rijeku, kad Hr uđe u EU. Very Happy

Jedan offtopic: što je Euroferry Malta i na kojoj je liniji, AIS ga prikazuje kao putnički brod, ali mi više liči na nekakav car carrier?
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto stu 27, 2012 10:42 am

To je car carier u pravu si vozi nove fiat 500L iz Barske luke sa jos par brodova iz Grimaldijeve flote postavio sam par slika u temu Trajekti na ostalim linijama između država na Jadranu Smile
[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimesri stu 28, 2012 8:27 pm

Ide ovaj Coraggio 20 milja u ovo orkansko jugo.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepon pro 03, 2012 12:46 am

Danas u 17h po našem vremenu kreće novi Minoanov servis Patras-Trst. Nema druge morat ću jedan dan skoknut do Trsta poslikati Minoanove ljepotice

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
5AR




Join date : 15.07.2010
Lokacija : otok Krk

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepon pro 03, 2012 5:46 pm

Mislim da nećeš puno vidit od 1:30 do 5:30 dok je još mrak. Možda u sezoni kad se rano razdani?
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimepon pro 03, 2012 6:19 pm

Konačno našao i taj Europa Link brod na AIS-u koji će uz Criuse Olympiu i Cruise Europu voziti ovu liniju. Zanimljiv mu je i natpis Minoan Grimaldi Lines.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
ero




Join date : 06.06.2011
Age : 41
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto pro 04, 2012 12:52 am

Primijetio sam da je Grimaldi uveo i novu ro ro liniju Ravenna - Brindisi - Catania, činit će konkurenciju Tirrenii, putovao sam 2-4.04.2008g. sa espresso cataniom koliko me pamćenje služi iz Ravenne za Cataniu s kamionom, cca 36h plovidbe
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimeuto pro 04, 2012 10:18 pm

Evo je Cruise Europa, grabi brzinom od 26 čvorova prema Trstu

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimesri pro 05, 2012 8:15 pm

Europalink u Anconi Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimečet pro 06, 2012 12:28 am

Jako dobro, daj neku i od Cruise ljepotica Very Happy
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimened pro 16, 2012 8:41 pm

shipfun je napisao/la:
Jedna zanimljivost, ANEK Lines kupio M/F Coraggio, brod je izgrađen 2007. godine za Grandi Navi Veloci i plovio je za njih do 2010. godine, a zatim ga je do pred malo imala Stena Lines.
Sad je kod Aneka, ime nikako nije mijenjao, trenutno na liniji Venezia - Patras, puno ljepši brod od Kreta 1 i 2 koje su vozile ovu liniju. Vjerojatno je jedna Kreta ostala, ali još ne mogu otkriti koja.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Coraggio samo u najmu kod ANEK-a.
Pretpostavljam samo dok se jedna od Kreti ne vrati s remonta (ili obje).

Inače, ANEK i Grimaldi (koji je stvarni vlasnik broda Coraggio preko Grandi Navi Velocci) su najljući rivali. Supefast i Grimaldi su konkurencija, ali ANEK i Grimaldi se mrze. Vlasnik Grimaldija već dulje vrijeme pokušava progurati dobno ograničenje na linijama za inozemstvo kojima bi se naštetilo samo ANEK-u. Naime, ANEK-ove Krete su mislim '75 godište i mislim da su jedini brodovi koji voze između Gčke i Italije i ne udovoljavaju tim budućim starosnim granicama. ANEK sigurno u ovom trenutku nema kapitala ni snage za gradnju novih brodova, a Spirit i Champion su mu ugovorno vezani sa Superfastom. Tako da je najizglednije rješenje ukidanje te linije, čime bi profitirao Minoan (Grimaldi), ali mislim još više Superfast. O snazi te linije najbolje govori podatak u članku o požaru na Kreti se nalazila 92 kamiona. To bi bio dobar kolač i za Superfasta i Minoana. Inače, iako Minoan ima jaču i noviju flotu, na glasu je kao lošiji od Superfasta.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitimened pro 16, 2012 10:55 pm

Hvala ti na ovim informacijama, zanimljiv je taj odnos snaga, kao i međusobni odnosi među kompanijama.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)
[Vrh] 
Stranica 1 / 12.Go to page : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» trajekti koje zasluzuje ova zemlja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: