Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)

Go down 
+28
DavorVis
shipfun
crni_balkanac
tnardell
Pelegrin
tandara
josko
ilirija
kulaf
pero
Popaj
Achille Lauro
little bad town
e6stjmx3
Brocki covik
viki007
kmudri
ikar
Luka
croships
pagus
Tlimfocit
ero
5AR
cima
glava79
Boby
azzurra
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 01, 2014 8:22 pm

Izgleda da je Blue Star kupio Lefku Ori i Sofoclisa Venizelosa od ANEK-a. Lefka Ori već dobila žuti dimnjak i ovih dana će na dokovanje, a za njom će i Sofoclis. Nešto se šuška o liniji iz Thesaloniki do Krete.
Audacia koja je bila unajmljena od Grimaldija je vraćena vlasniku, koji ju je pak prodao Kinezima navodno. Trenutno u Genovi. Patras-Venezia liniju drži samo jedan brod.
Ierapetra L od ANEK-a se zapalila na putu iz Brindisia prema Igoumenitsi (putovanje bez putnika). Nitko nije ozlijeđen, brod dosta nagorio.
Lato od ANEK-a navodno u rashodu.
Europalink od Minoana koji je nastradao prije koji tjedan u Turskoj na remontu, zamjenjuje ga Euroferry Brindisi koji je spor ko puž u odnosu na Europalink.
Jesam nešto zaboravio? Smile
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesri pro 24, 2014 1:17 am

Čini se da će mi se san ostvariti. Prema podacima s AIS-a u Rijeku dolazi Cruise Olympia. Timofocit, da li znaš povod? Smile
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesri pro 24, 2014 11:25 am

Ide kod Viktora. Wink
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesri pro 24, 2014 2:17 pm

Koliko bi mogao ostat? Neka ga, kad već nije na redovnoj liniji, makar nek odmara kod nas. Pravo osvježenje u riječkom akvatoriju.

Danas je i CMA CGM Carmen stigla tako da ih je svarno lijepo vidjeti Smile
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesri pro 24, 2014 2:27 pm

Mislim do 9.1.
A stavi i koju sliku onda. Wink
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesri pro 24, 2014 2:58 pm

Probat ću, nije mi baš usput, ali skočit ću jedan dan do Lenca obavezno Smile
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepet pro 26, 2014 2:48 pm

Danas stižu slike Cruise Olympie
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepet pro 26, 2014 7:04 pm

Evo još ''friške'' slike

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepet pro 26, 2014 8:31 pm

Evo i mojih

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepet pro 26, 2014 9:46 pm

Od kuda si to uspio slikat?
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepet pro 26, 2014 11:55 pm

Sa šetnice na Žurkovu.
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesub pro 27, 2014 12:41 am

Neznam točno di je to nisam iz Rijeke nego iz Zagreba.Znam doć s autoputa u centar i tamo malo okolo centra....al kako god slike su super... a i trajekt je sam po sebi odličan mislim da ga više nećemo imat prilike vidjet
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimesub pro 27, 2014 2:12 am

Na tvojoj trećoj slici, lijevo od broda se vidi kopno. To ti je otprilike pozicija s koje sam fotkao. Ideš magistralom u smjeru Kostrene i kod benzinske skreneš desno i spustiš se do mora.

Ja sam nekoliko puta išao u Trst ne bi li ga fotkao, a ispostavilo se da ga nikoga nisam mogao uloviti, ni njega ni Cruise Europu. Shema bojanja u Minoana je puno atraktivnija nego u Grimaldija, koji je zapravo vlasnik tog broda.
Grimaldi ima u svojim bojama još Cruise Romu i Cruise Barcelonu, a to su u biti sve isti brodovi, jedino što su Europa i Olympia u bojama Minoana, a Barcelona i Roma u bojama Grimaldija.

Cruise Europa i Cruise Olympia zapravo su nasljednice brodova Palace serije iz Minoan linesa, gdje su Olympia Palace i Europa Palace bili najveći brodovi.

Slažem se da je brod super. Potajno se nadam da sad kad smo u EU Grimaldi preuzme produženu dužobalnu i da vozi npr. Rijeka-Patras, npr. sa stajanjima u Splitu i Dubrovniku, ili da u postojeću Trst-Ancona-Igoumenitsa-Patras ubace i Rijeku.
[Vrh] Go down
e6stjmx3




Join date : 21.12.2011
Lokacija : rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 1:41 am

Zbilja je lijepo vidjeti da je jedan ovakav brod dosao i do nas. Stvarno odlican brod, lijep izvana, jos ljepsi iznutra. Znam to posto sam imao priliku putovati na sestrinskom Cruise Europa od Patrasa do Ancone. Posto vidim da neki lete do Trsta da bace koju sliku, postavit cu ovdje nekoliko mojih s tog putovanja.

Nazalost cini mi se da se mi ovakvih brodova necemo nagledati. Tesko da bi nase luke mogle upasti u koju postojecu liniju, a jos teze da bi se otvarale nove radi istih. U vrijeme ovakvih gospodarskih aktivnosti promet je jednostavno preslab s nase strane Jadrana za ovakve grdosije. Ipak mogucnost svakako postoji i treba teziti k tome, tj. trebaju oni kojima je to posao. Do tada, nadajmo se da ce jos koji ovakav doploviti do Lenca, posto Lenac ovim rementom zasigurno postize dobre reference za ovakav tip brodova.

Inace, mozda ce netko ovdje od vas to znati, da li je ova serija od 4 broda o kojima shipfun prica i najmodernija na sredozemlju pa time i sire?? Postoje li neki noviji a da su bolji ili veci brodovi ovakvog tipa??
[Vrh] Go down
e6stjmx3




Join date : 21.12.2011
Lokacija : rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 2:40 am

U Patrasu, tolik je da ne moze stati u objektiv:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo konkurencije:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cekanje na ukrcaj:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo po palubi:

[You must be registered and logged in to see this image.]

I krenusmo. Naprosto je nevjerovatno kako se kretanje brzinom koja je otprilike jednaka brzini nasih katamarana uopce ne doima tolikom, nego kao da se vucemo po moru.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Steta sto nisam vise slikao raskosnu unutrasnjost da vidite kako to fantasticno izgleda.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prilikom pristajanja u Igoumenitsi:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prilikom pristajanja u Anconi:

[You must be registered and logged in to see this image.]

U Anconi, noge na čvrstom tlu:

[You must be registered and logged in to see this image.]

P.S. Na ovoj zadnjoj fotki se vide 2 trajekta. Wink
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 10:17 am

Gori Norman Atlantic (u najmu kod ANEK-a) između Albanije i Italije. Brod se evakuira.
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 10:28 am

Koji je uzrok?
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 10:33 am

Zasad se šuška da se zapalio kamion u garaži. Pošto je brod na moru i još evakuacija traje, pravi ćemo uzrok saznati tek za koji dan.
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 10:35 am

Stiže mu Cruise Europa u pomoć
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimened pro 28, 2014 11:33 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 29, 2014 1:46 am

A Superfast grabi 26 čvorova kao da ga se to ništa ne tiče.
[Vrh] Go down
e6stjmx3




Join date : 21.12.2011
Lokacija : rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 29, 2014 2:33 am

Vidim da mi nitko nije odgovorio na pitanje pa cu ga ponoviti u slucaju da netko nije vidio. Dakle zanima me da li je ova serija od 4 broda (Cruise Europa, Olympia, Barcelona i Roma) i najmodernija na sredozemlju pa time i sire?? Postoje li neki noviji a da su bolji ili veci brodovi ovakvog tipa??
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 29, 2014 12:54 pm

Na sredozemlju su oni sigurno oni najmoderniji i najveci a sad u europi jedino od njih veci su Stena Hollandica i Stena Britannica ali po brzini je ova serija brza posto braca  iz nizozemske idu prosjecno oko 19-20čv
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 29, 2014 12:59 pm

Superfast XI i XII te Olympic Champion i Hellenic Spirit, iako su stariji, su po meni malo bolji od Cruisea samo zbog toga što nisu otliko nabijeni. A i linija im je malo ljepša. Svejedno i jedni i drugi su fenomenalni.
[Vrh] Go down
kmudri




Join date : 27.04.2013
Lokacija : Zagreb

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitimepon pro 29, 2014 1:44 pm

U potpunosti sam na njih zaboravio.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)
[Vrh] 
Stranica 8 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» trajekti koje zasluzuje ova zemlja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: