Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)

Go down 
+28
DavorVis
shipfun
crni_balkanac
tnardell
Pelegrin
tandara
josko
ilirija
kulaf
pero
Popaj
Achille Lauro
little bad town
e6stjmx3
Brocki covik
viki007
kmudri
ikar
Luka
croships
pagus
Tlimfocit
ero
5AR
cima
glava79
Boby
azzurra
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimened pro 16, 2012 11:31 pm

Kao mali dodatak svemu ovome bi mogao pomoći podatak da su sve grčke kompanije, pa tkao i ove najveće, zabilježile gubitke u prvih 9 mjeseci. To uopće ne čudi jer već nekoliko godina za redom imaju takve rezultate. Npr. Minoan za 9 mjeseci bilježi gubitak od 19.4, grupa Atica (Superfast + Blue Star) 14,81, a ANEK 14,7 milijuna eura. Minoan i Attica su prilično smanjile gubitak s obzirom na gubitak u 9 mjeseci prošle godine dok je ANEK povećao gubitak za 13,7 milijuna eura. Gubitak ANEK-a je dijelom uzrokovan i time što je na domaćim linijama prema Kikladima i Dodekanezu tučen od jake konkurencije od strane Blue Stara koji ima redom nove brodove (najnoviji Blue Star Delos star godinu i nešto danai Blue Star Patmos star oko 5 mjeseci).
Dottore Grimaldi procjenjuje da bi se ukidanjem ANEK-ove linije iz Venezie smanjili gubitci svih kompanija zajedno za oko 60 milijuna eura. Mislim da je otvaranje linije iz Trsta osobni sukob s vlansikom ANEK-a. Grimaldi u svojim izjavama spominje prevelike kapacitete linija između Italije i Grčke (i to mu je jedan od argumenata za ukidanje ANEK-ove linije), a sam otvara novu liniju iz Bridnissia za Grčku.

Inače, ružne su se situacije dogodile kada je bez ikakvih najava ukinuta linija Minoana iz Venezie. Gotovo nijedan putnik nije bio obaviješten (iako Minoan ima kontakt od svakoga) nego su to saznali kad su došli u Veneciju. Tamo nisu mogli dobiti povrat novca u cijelosti nego su dobili karte za vezu Ancona-Grčka i razliku u novcu (koja naravno nije dovoljna da pokrije gorivo Venezia-Ancona).

I nekako mi je sumljivo što se doslovno nekoliko dana pred otvaranje linije iz Trsta za Grčku, na brodu ANEK-a dogodio požar.
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2012 12:30 pm

Sve je to politika a sto se Grimaldija tice opasni su oni zato gledaju da "uniste" konkurenciju ako shvatate sto hocu da kazem samo da putnici ne budu zrtve. A Anek je vec jednom nogom u grob sto se toga tice najbolje bi bilo da se presabere da drzi par linija a ove neprofitabilne ukine i da gleda da se spasi nekako. Mada kad vidis da Cruise Olympia plovi 26 kn prema Trstu pa onda Europa Link 24 kn prema Grckoj svakome ce biti jasno da ako postoji profit on je veoma mali jer ti brodovi trose mnoooogooo goriva. Mozda jedina linija koja je po meni profitabilna a ni to nije sigurno je Superfastova Bari Igumenitsa Patras jer su oni jedina kompanija koja drzi tu liniju. Ali iako se tu nesto zaradi moraju se krpiti gubici koji se ostvare linijom Ancona-igumentisa-patras tako da opet racunica nije zadovoljavajuca...
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2012 1:59 pm

Cruise Europa trenutno 27 kts Surprised a putanja vrlo čudna, jako blizu talijanskog Viestea će proći, ako ovako nastavi.
[Vrh] Go down
crni_balkanac

crni_balkanac


Join date : 15.07.2010
Lokacija : SOL - alpha quadrant

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2012 3:02 pm

shipfun je napisao/la:
Cruise Europa trenutno 27 kts Surprised a putanja vrlo čudna, jako blizu talijanskog Viestea će proći, ako ovako nastavi.
To je bilo nesto izvanredno. Ko da su se vratili i nesto pokupili. Ali se nisu zaustavili?!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali je i ovaj zaplovio prema istim koordinatama:

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2012 4:36 pm

Da, još mi je bilo čudno zašto CE koja treba u Anconu, vraća se prema jugu, kad je Europa Link tek skoro napustio Igoumenitsu u smjeru Patrasa. Ako šta saznate što se događalo, javite Smile
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2012 10:11 pm

azzurra je napisao/la:
Sve je to politika a sto se Grimaldija tice opasni su oni zato gledaju da "uniste" konkurenciju ako shvatate sto hocu da kazem samo da putnici ne budu zrtve. A Anek je vec jednom nogom u grob sto se toga tice najbolje bi bilo da se presabere da drzi par linija a ove neprofitabilne ukine i da gleda da se spasi nekako. Mada kad vidis da Cruise Olympia plovi 26 kn prema Trstu pa onda Europa Link 24 kn prema Grckoj svakome ce biti jasno da ako postoji profit on je veoma mali jer ti brodovi trose mnoooogooo goriva. Mozda jedina linija koja je po meni profitabilna a ni to nije sigurno je Superfastova Bari Igumenitsa Patras jer su oni jedina kompanija koja drzi tu liniju. Ali iako se tu nesto zaradi moraju se krpiti gubici koji se ostvare linijom Ancona-igumentisa-patras tako da opet racunica nije zadovoljavajuca...

Plovili su prije iz Venecije i brzinom od 30.5 milja. Strava je bila vidjeti ih i voziti se na njima.

Superfastu je sada uletio Grimaldi na Bridnisi-Grčka tako da više nije jedini. Ali, brodovi klase Superfast I, II i Coraggio su trenutno idealni za Grčku: mali putnički prostor, malo osoblja, a velika garaža.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2012 11:18 pm

Ja sam se sa Pasiphae (Palace serija) upravo vozio tu 31 milju, to je nešto neopisivo, brod nemalih dimenzija, a leti po moru. Vidim da Grimaldi drži Brindisi Patras, ako sam dobro vidio sa Sorentom i Florenciom. Nekad je ta Florencia vozila Livorno-Barcelona, a sad je na toj liniji Minoanov Ikarus Palace s pristajanjima u Valenciji i Tangieru.


Zadnja promjena: shipfun; čet pro 20, 2012 1:18 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2012 11:31 pm

31 milju ?? eee to je brzina !!! To tek sad cujem zanimljivo bi nam dosao podatak koja je potrosnja pri toj brzini znam da su HSC brodovi tirrenie tipa scorpio, aries ... trosili oko 290 LITARA U MINUTI pri brzini od 40 milja ali to su dosta manji brodovi od minoanovih(oko 140m) i imaju turbinu umjesto propele. to su brodovi 1999 godiste ali su svi osim scorpiona izrezani u staro gvozdje zbog nerentabilnosti. A jeste plovi grimalndi iz brindisia ali ako vozac kamiona vozi iz milana bolje mu je da se u blizi Bari ukrca u trajekt nego da vozi u dalji Brindisi, ali to je vec sloboda izbora.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 1:25 am

Mene fascinira ova Igoumenitsa, šta bi dao da mogu biti tamo i dočekivati ove brodove, a svako malo imaju uplovljavanje nekog trajekta, posebno ovih na liniji Italija - Grčka.
Vidim i da Kriti1 ide Jadranom prema Veneciji, prošao jako blizu Visa, vjerojatno se mogao i vidjeti s otoka, Coraggio je u Patrasu.
Superfast VI i Europalink vode mrtvu trku pred ulazom u Jadran, baš me zanima koji će prvi stići do Ancone.

O ovome ja pričam, eh... Cruise Europa u Igoumenitsi, čini mi se da brod slabo održavaju pogotovo pramčani dio, ali to je zanemarivo kad se pogleda video.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 7:45 am

shipfun je napisao/la:
Mene fascinira ova Igoumenitsa, šta bi dao da mogu biti tamo i dočekivati ove brodove, a svako malo imaju uplovljavanje nekog trajekta, posebno ovih na liniji Italija - Grčka.
Vidim i da Kriti1 ide Jadranom prema Veneciji, prošao jako blizu Visa, vjerojatno se mogao i vidjeti s otoka, Coraggio je u Patrasu.
Superfast VI i Europalink vode mrtvu trku pred ulazom u Jadran, baš me zanima koji će prvi stići do Ancone.

O ovome ja pričam, eh... Cruise Europa u Igoumenitsi, čini mi se da brod slabo održavaju pogotovo pramčani dio, ali to je zanemarivo kad se pogleda video.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Primijetia sam i ja da dosta često na putu za Veneciju prođu između Visa i Sveca, a jednom čak i Biševa.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 4:52 pm

Umjesto Kritija došao F/B Forza koji je blizanac F/B Corragia. Dosada se moja predviđanja ostvaruju i ovo je logičan potez zbog strukture prometa na Venezia-Grčka. Kriti II u Grčkom arhipelagu.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 7:20 pm

Kako to da je Grimaldi svom ljutom neprijatelju Aneku odlučio iznajmiti brod?

Evo i na službenoj Anekovoj stranici, nestale Krete iz Venecije.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovaj Forza je pravi brod za kamione. Kriti1 krenuo iz Venecije vjerojatno na svoj zadnji đir na ovoj liniji.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 7:27 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zanimljiva je karta na ANEK-ovoj stranici, mislim na onu državu na istočnoj jadranskoj obali! Netko bi im trebao reći da je skoro 2013.!
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 10:22 pm

shipfun je napisao/la:
Kako to da je Grimaldi svom ljutom neprijatelju Aneku odlučio iznajmiti brod?

Ovako ja mislim: Grimaldi ne bi iznajmljivao te brodove da mu nisu višak. Pa onda bolje nekome iznajmiti (a pogotovo ljutom protivniku) nego nikome, a da protivnik uzme u drugoga Wink
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimečet pro 20, 2012 11:56 pm

Ima tu istine u tome što si rekao, bolje ikakva lova nego nikakva Smile
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon pro 24, 2012 12:27 am

Izgleda da je Anek ipak Forzu kupio jer je u njihovim bojama napustila Veneciju danas, fotku od tamo nažalost nemam, ali evo jedne s AIS-a iz Patrasa. Trenutno u razini Zadra s brzinom oko 21 čvora.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon pro 24, 2012 1:36 pm

Nažalost samo iznajmljena oba broda.
Šema bojanja je i dalje Grimaldijeva, ANEK-ove su samo oznake na dimnjaku i ovaj žuto-plavi logo na boku. Inače šema bojanja ANEK-a ima đuto-plavi val koji se proteže po cijelom brodu.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimened pro 30, 2012 7:40 pm

Jedan od dva najljepša broda Blue Stara, brod Blue Star 1 je već nekoliko mjeseci vezan u Patrasu jer je postao višak tijekom zime. Na redovnu liniju za Rodos se vraća čim zaživi ljetni red vožnje. U veljači bi trebao svartiti na liniju Pirej-Heraklion gdje će zamijeniti Superfasta koji ide na liniju za Ankonu. Superfast sa linije za Ankonu ide malo do brodogradilišta da se ušminka i spremi za ljeto.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon pro 31, 2012 12:32 am

Super informacije za Blue Line, njihovu flotu baš nisam poznavao.

Nego, Anek u dugovima i nerentabilnosti a Hellenic Spirit praši 28 čvorova kod Brindisija trenutno!
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon pro 31, 2012 12:52 pm

shipfun je napisao/la:
Super informacije za Blue Line, njihovu flotu baš nisam poznavao.

Nego, Anek u dugovima i nerentabilnosti a Hellenic Spirit praši 28 čvorova kod Brindisija trenutno!

Blue Star ima najbolju i najmlađu flotu koja vozi domaće linije u Grčkoj i sestrinska je firma Superfastu. A što se tiče ANEK-a, u minusu je kao i ostali Wink (To ne znači da je u dugovima)
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimesri sij 02, 2013 1:53 am

Pratim malo ovu novu liniju Trst - Patras, čini se da im nije nešto prometna, jer je Europalink ispao iz kruga, plove samo Olympia i Europa.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2013 12:45 am

Europalink doveo liniju iz Trsta i Ancone do Brindissia i otišao put Messine. Prema Grčkoj i iz Brindissia i iz Ancone i iz Trsta vozi Sorrento.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2013 3:41 pm

Hvala na info, očito je Europalink bio višak, zbog svoje veličine pa je došao manji Sorrento.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2013 4:17 pm

Sorrento zajedno sa Florencijom vozi između Brindissia i Grčke. Ovo je bio prekcraj. Inače neznam što se događa sa Euorpalinkom, ali vozi maksimalnom brzinom od 8,2 milja. Sad im očito fali jedan brod na liniji.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2013 7:51 am

Nekoliko slika interijera broda Olympic Champion kompanije ANEK koje mi je poslao prijatelj iz Grčke. Svaki puta iznenadi raskoš i pažnja koja je posvećena uređenju grčkih brodova.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Many thanks to Mr.Paul Liakopoulos who kindly let me put these photos on our forum.


Zadnja promjena: Tlimfocit; pon sij 07, 2013 8:42 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)
[Vrh] 
Stranica 2 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» trajekti koje zasluzuje ova zemlja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: