Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Drveni brod Karaka

Go down 
+2
sidro
korkira1
6 posters
Autor/icaPoruka
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 7:34 pm

Inace, kad idem u Dubrovnik, cesto ga vidjam tamo. Taj sam brod razgledao kad sam bio manji, dosta ima lijep salon ali se nekako cini strm, pa sam se jedva popeo na strmine... ali brod koji me fascinirao. Kako se zove drugi brod slican Karaki? Jel Lav?
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 8:11 pm

Da li si mislio na ovaj brod.Drveni brod Karaka Img0620800x600
[Vrh] Go down
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimesri oľu 18, 2009 3:08 pm

Da to je to!!
[Vrh] Go down
montokuc

montokuc


Join date : 13.09.2008
Lokacija : Köln,Germany

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimesri oľu 18, 2009 3:50 pm

Drugi se brod zove "Tirena"!
Drveni brod Karaka P1040749


Drveni brod Karaka P1040750
[Vrh] Go down
sova

sova


Join date : 23.09.2008
Lokacija : Zadar

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 6:15 pm

Ta stara brodogradnja je prava umjetnost!
[Vrh] Go down
http://www.pomorstvo.net
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimesri oľu 25, 2009 2:37 pm

Oni voze ljeti po dubrovačkim elafitima ljudi koje poznam a vozili su se s njim kažu da je pravi doživljaj s njima ići. Very Happy
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimečet tra 02, 2009 8:12 pm

Drveni brod Karaka Picture003itu
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepet tra 03, 2009 12:12 pm

Drveni brod Karaka Img5921
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepet tra 03, 2009 12:14 pm

Drveni brod Karaka Img5920
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepet tra 03, 2009 2:16 pm

Drveni brod Karaka Img5927
[Vrh] Go down
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimened tra 19, 2009 4:06 pm

Evo clanka sta pise u Slobodnoj Dalmaciji:

REPLIKA PUTUJE
Dubrovačka ‘Karaka’ plovi za Abu Dhabi?

Jedan od najatraktivnijih brodova na Jadranu, dubrovačka “Karaka” u vlasništvu tvrtke Navicula, uskoro bi mogao na svojoj palubi ugostiti šeike.

Naime, u tijeku su pregovori o njezinu dvogodišnjem najmu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, odnosno Abu Dhabiju. Tu informaciju u Naviculi nisu htjeli potvrditi, no nisu je ni demantirali, uz komentar kako će se o svemu govoriti u svoje vrijeme.

“Karaka” je nedugo nakon izgradnje u murterskom škveru postala jedan od zaštitnih znakova ljetnih dubrovačkih vizura. Brod je vjerna replika dubrovačke karake iz 16. stoljeća, koja je u to vrijeme bila jedan od najboljih trgovačkih brodova.

Današnja “Karaka”, čija se vrijednost procjenjuje na oko pet milijuna eura, osim što je izletnički, ujedno je i brod s odličnom gastronomskom ponudom, a mnogobrojni parovi odlučili su se i za vjenčanje na njezinoj palubi.

Vjerojatno je pred vlasnicima ponuda koju je teško odbiti.
[Vrh] Go down
marcro

marcro


Join date : 27.04.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: dubrovačka karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepon tra 27, 2009 5:17 pm

Evo par fotografija meni najdražeg broda slike su skinute sa službenih stranica (www.karaka.info) nadam se da se moj prijatelj Frano neće ljutit

[img]Drveni brod Karaka 062mediumt.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 066medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 067medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 069medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 074medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 070medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 064medium.th[/img]
[img]Drveni brod Karaka 065medium.th[/img]
[Vrh] Go down
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepon tra 27, 2009 5:49 pm

Ova tema vec postoji zato molim moderatora da premjesti temu u drveni brod karaka u modelarstvo !!
[Vrh] Go down
marcro

marcro


Join date : 27.04.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepon tra 27, 2009 7:31 pm

nije sigurno 100% da odlazi a ako ode odlazi na 2 godine!! ipak je to dobra prilika za zaradit a ako ostanu u dubrovniku ko može garantirat da će bit dobra sezona u ovakva vremena ZATO AKO ODE MIRNO MORE DO SLIJEDEĆEG SUSRETA NA JADRANU
[Vrh] Go down
marcro

marcro


Join date : 27.04.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepon tra 27, 2009 7:35 pm

@nłimOn je napisao/la:
Ova tema vec postoji zato molim moderatora da premjesti temu u drveni brod karaka u modelarstvo !!

sory,mislio sam da je tamo samo za modelare pa nisam htio slike stavit nego sam napravio novi
[Vrh] Go down
marcro

marcro


Join date : 27.04.2009

Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitimepon tra 27, 2009 7:39 pm

marcro je napisao/la:
@nłimOn je napisao/la:
Ova tema vec postoji zato molim moderatora da premjesti temu u drveni brod karaka u modelarstvo !!

sory,mislio sam da je tamo samo za modelare pa nisam htio slike stavit nego sam napravio novi

i ako može prijedlog da pod modelarstvo budu slike i priče o modelima a da prave velike žive brodove maknete iz teme modelarstvo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drveni brod Karaka Empty
PostajNaslov: Re: Drveni brod Karaka   Drveni brod Karaka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drveni brod Karaka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Stari drveni brodovi
» Koji je ovo brod
» Brod GALEB
» brod junior
» Gedser Rev-brod svjetionik

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Praksa :: Modelarstvo-
Forum(o)Bir: