Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Kanal sv.Ante i šibenska luka

Go down 
+5
Kristian
glazbenik1
Mala
montokuc
Robert
9 posters
Autor/icaPoruka
Robert

Robert


Join date : 30.12.2008
Age : 49

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened ruj 27, 2009 12:19 pm

Jedan od najpoznatijih kanala u Hravtskoj je i kanal sv. Ante ili poznatiji kao Šibenski kanal. Po meni jedan prekrasan prirodni fenomen kroz koji malo veći brodovi prolaze samo uz pomoć stručnjaka. U kanalu je smještena i bivša vojarna koja je sada prepuštena gradu. U ne tako davnoj prošlosti iz šibenskog kanala napadan je s mora i prekrasan Krešimirov grad kojega je ponosno obranila 113. brigada HV. Bilo je tu i nasukavanja u magli (brod Karlovac), morskih pasa, snimanja filma "Kako je počeo rat na mom otoku" i svega sličnog. Molim forumaše ukoliko imaju kave povijesne činjenice ili događaje da upotpune ovu temu sa fotografijama i tekstovima.
Ulaz u kanal i par svjetionika:
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5973
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5989
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5988
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5992
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5987
i ulaz u grad:
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5974
Šibenska luka je u ne tako davnoj prošlosti imala mnogo veči promet nego danas, pogotovo dok je radila "Crnica", TLM tako da je u luci uvijek bilo raznih brodova, dok je danas posla znatno manje, a brodovi koji prolaze su više turistički nego teretni. Postaviti ću jednu staru sliku (razglednicu) šibenske luke pa molim pomoć u identifikaciji brodova:
Šibenska luka nekad:
Kanal sv.Ante i šibenska luka Pic_4
i danas:
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5983
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5977
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5979
Kanal sv.Ante i šibenska luka IMG_5984
[Vrh] Go down
montokuc

montokuc


Join date : 13.09.2008
Lokacija : Köln,Germany

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened ruj 27, 2009 1:54 pm

Hvala ti na lijepoj setnji! Laughing
[Vrh] Go down
Mala

Mala


Join date : 17.05.2009
Lokacija : Split

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened ruj 27, 2009 9:09 pm

Odlicna foto-reportaza Exclamation Very Happy
Ipak, posebnu paznju privukla mi je slika na kojoj se vidi "Moj mir". Cool
Trenutno bi mi godio odmor tamo Wink

Pozdrav sunny
[Vrh] Go down
http://www.tamo-gdje-je-srce.blog.hr
Robert

Robert


Join date : 30.12.2008
Age : 49

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened ruj 27, 2009 9:22 pm

I meni, vjeruj mi. Čovjek je uredio vilu fantastično.
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimeuto vel 16, 2010 12:17 am

Mislim Robert da je ovako prvi je Postira i išla je,mada nisam siguran Vodice-Tribunj-Tisno-Murter, iza je neki vjerovatno privatni, zatim Kupari-jedini parnjak vozija je za Zlarin-Kaprije-Žirje iza njega je Ohrid današnji Tijat vozija je Zaton-Raslina-Skradin i najzad je Ivan Gundulić vozija je prugu Prvić luka-Šepurina-Vodice. Jedino ti nisam sto posto siguran za Postiru da li je išla kako sam napisa ili za Primošten moraču se raspitati. Eto valjda sam ti pomoga. cheers
[Vrh] Go down
Kristian

Kristian


Join date : 18.03.2009
Age : 31
Lokacija : Zadar

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:32 pm

Dok je "crnica" radila Šibenik je bio bolja od luka od Rijeke i Zadra!
Ujac mi je vozio kamion za "crnicu" pricao mi je puno o tome.
[Vrh] Go down
Robert

Robert


Join date : 30.12.2008
Age : 49

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimeuto vel 16, 2010 10:37 pm

glazbenik1 je napisao/la:
Mislim Robert da je ovako prvi je Postira i išla je,mada nisam siguran Vodice-Tribunj-Tisno-Murter, iza je neki vjerovatno privatni, zatim Kupari-jedini parnjak vozija je za Zlarin-Kaprije-Žirje iza njega je Ohrid današnji Tijat vozija je Zaton-Raslina-Skradin i najzad je Ivan Gundulić vozija je prugu Prvić luka-Šepurina-Vodice. Jedino ti nisam sto posto siguran za Postiru da li je išla kako sam napisa ili za Primošten moraču se raspitati. Eto valjda sam ti pomoga. cheers
Hvala glazbeniku. Doista si mi puno pomogao jer, znao sam za neke, ali i ne sve stare brodske linije u Šibenskom okružju. Jel možda znaš koji su brodovi (pinice) vozili iz Šibenika za Martinsku dok nije bilo mosta. Čuo sam mnogo priča od bake i ujaka o putovanju s njima.
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:22 pm

odlična reportaža...
Jedava cekam ljeto da opet odem do šibenika...
[Vrh] Go down
file

file


Join date : 04.12.2009
Lokacija : split

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimepet kol 20, 2010 12:06 pm

Teretni brod ta prijevoz rasutih tereta BURAK A u Šibenskoj luci 27.6.2010.:Kanal sv.Ante i šibenska luka 30cccp4
[Vrh] Go down
file

file


Join date : 04.12.2009
Lokacija : split

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimepet kol 20, 2010 12:11 pm

Zna li neko od forumaša kako se zove zaokruženi brod?Kanal sv.Ante i šibenska luka 2u9s40j
[Vrh] Go down
brodarski




Join date : 27.03.2010

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimesri ruj 22, 2010 8:57 pm

Robert je napisao/la:
glazbenik1 je napisao/la:
Mislim Robert da je ovako prvi je Postira i išla je,mada nisam siguran Vodice-Tribunj-Tisno-Murter, iza je neki vjerovatno privatni, zatim Kupari-jedini parnjak vozija je za Zlarin-Kaprije-Žirje iza njega je Ohrid današnji Tijat vozija je Zaton-Raslina-Skradin i najzad je Ivan Gundulić vozija je prugu Prvić luka-Šepurina-Vodice. Jedino ti nisam sto posto siguran za Postiru da li je išla kako sam napisa ili za Primošten moraču se raspitati. Eto valjda sam ti pomoga. cheers
Hvala glazbeniku. Doista si mi puno pomogao jer, znao sam za neke, ali i ne sve stare brodske linije u Šibenskom okružju. Jel možda znaš koji su brodovi (pinice) vozili iz Šibenika za Martinsku dok nije bilo mosta. Čuo sam mnogo priča od bake i ujaka o putovanju s njima.
Splavi u vlasništvu Poduzeća za ceste Šibenik: Tratica, Dolac, Martinska. Bilo ih je još 2-3 ali treba konzultirati Godišnjake pomorstva do 1966. godine.
[Vrh] Go down
brodarski




Join date : 27.03.2010

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimesri ruj 22, 2010 9:46 pm

Kanal svetog Ante i Šibenski kanal su dva različita kanala. To je označeno na kartama i nemojmo ih brkati.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened pro 05, 2021 7:59 pm

Kanal sv.Ante i šibenska luka UBNFVZW
izvor: Slobodna Dalmacija, 5.11.1947.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimeuto pro 07, 2021 11:59 am

Kanal sv.Ante i šibenska luka 6zsnleR
izvor: Slobodna Dalmacija, 11.3.1948.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened pro 12, 2021 7:47 pm

Kanal sv.Ante i šibenska luka 1vbfhiy
izvor: Slobodna Dalmacija, 26.3.1950.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitimened pro 26, 2021 6:31 pm

Kanal sv.Ante i šibenska luka JApG0qA
izvor: Slobodna Dalmacija, 31.12.1953.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kanal sv.Ante i šibenska luka Empty
PostajNaslov: Re: Kanal sv.Ante i šibenska luka   Kanal sv.Ante i šibenska luka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kanal sv.Ante i šibenska luka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» luka Vela Luka
» Luka Koper

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Infrastruktura-
Forum(o)Bir: