Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 m/t REGINA DELLA PACE

Go down 
+45
DavorVis
Popaj
mpc
viki007
josko
little bad town
tandara
Brocki covik
kolona
kmudri
Tlimfocit
speed61
jadrofan
cima
godra
Dino
Portos
ilirija
stivancan
visanin
Carlo
zuzo
azzurra
rojsman
FRED
5AR
Korkira
PS2
croships
Imocanin
file
korkira1
maki777
Achille Lauro
Gledalac
marinero94
Primus
PORT SPLIT
glazbenik1
lekadol
Bartol Kašić
Slavija I
Luka
markost
glava79
49 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
glava79

glava79


Join date : 16.07.2008
Age : 45
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 4:00 pm

Rampa joj je dosta visoka, tako da neće moć ukrcavat kamione bez pontona.
[Vrh] Go down
markost

markost


Join date : 31.12.2008
Age : 44
Lokacija : Solin

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:10 pm

moćan, moćan ,jako moćan!
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:20 pm

Brodina je malo za reč... stvarno je ogromna, volio bi ju vidjeti s otvorenom pramčanom rampom...
[Vrh] Go down
Slavija I

Slavija I


Join date : 07.01.2009
Age : 45
Lokacija : Padova-Hvar

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:21 pm

Admine trebalo bi spojit ovu temu s onom prethodnom "novi ferry za blue line" Arrow
[Vrh] Go down
Bartol Kašić

Bartol Kašić


Join date : 09.10.2009
Age : 27
Lokacija : SPLIT-ROGAČ

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:22 pm

asti srca... sad sam je vidio u luci........... ogroman brodina!!!!!!!!! like it... Smile)))
[Vrh] Go down
Slavija I

Slavija I


Join date : 07.01.2009
Age : 45
Lokacija : Padova-Hvar

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:26 pm

Bartol Kašić je napisao/la:
asti srca... sad sam je vidio u luci........... ogroman brodina!!!!!!!!! like it... Smile)))
Ma i previse mozda. Ca ce im to? Mozda tijekom lita bude popunjen... a sta ce zimi? Unajmit ce ga kome.
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:33 pm

Slavija I je napisao/la:
Bartol Kašić je napisao/la:
asti srca... sad sam je vidio u luci........... ogroman brodina!!!!!!!!! like it... Smile)))
Ma i previse mozda. Ca ce im to? Mozda tijekom lita bude popunjen... a sta ce zimi? Unajmit ce ga kome.
Ja bi isto reko da je možda prevelika, ali nije bila skupa... pa ok...
i neko je napisao da je rampa visoka, nije rampa visoka nego je riva niska za ovakav brod lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Slavija I

Slavija I


Join date : 07.01.2009
Age : 45
Lokacija : Padova-Hvar

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 5:48 pm

Luka je napisao/la:
Slavija I je napisao/la:
Bartol Kašić je napisao/la:
asti srca... sad sam je vidio u luci........... ogroman brodina!!!!!!!!! like it... Smile)))
Ma i previse mozda. Ca ce im to? Mozda tijekom lita bude popunjen... a sta ce zimi? Unajmit ce ga kome.
Ja bi isto reko da je možda prevelika, ali nije bila skupa... pa ok...
i neko je napisao da je rampa visoka, nije rampa visoka nego je riva niska za ovakav brod lol! lol! lol! lol!
Prevelik je, ali eto ipak je osiguran zimi i liti transport slepera i autobusa iz Italije... Dubrovnik predje u drugu ligu, sta se tice kapaciteta. Vidit cemo kako podnosi skuru Buru zimsku i juzinu. Wink
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 6:46 pm

je brodina je, jutros kad sam išao za Vis Hektorovićem sam je vidio i stvarno je dominirala lukom, bio sam na najvišoj Hektorovićevoj palubi i još sam bio nešto niže od njene glavne vanjske palube (ono iznad koje su čamci za spasavanje). Nema šta bolje je kupit i stare skandinavske brodove nego nove grčke splavi...


je netko zna kakva će joj bit putna brzina?
[Vrh] Go down
glava79

glava79


Join date : 16.07.2008
Age : 45
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 7:46 pm

lekadol je napisao/la:
je brodina je, jutros kad sam išao za Vis Hektorovićem sam je vidio i stvarno je dominirala lukom, bio sam na najvišoj Hektorovićevoj palubi i još sam bio nešto niže od njene glavne vanjske palube (ono iznad koje su čamci za spasavanje). Nema šta bolje je kupit i stare skandinavske brodove nego nove grčke splavi...


je netko zna kakva će joj bit putna brzina?

Negdi oko 13-14. Ne triba brže.
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 8:41 pm

Moram priznati , impresivno zaista.Šteta šta se ne vije hrvatska zastava na njoj. Koliko sam čuo vozit će oko 15 kt da stigne isti vozni red kao i Ancona. Evo malo da razmisle oni koji su dali onolike pare za m/t Korčulu. lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PORT SPLIT


Join date : 28.12.2008
Age : 40
Lokacija : SPLIT

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 9:42 pm

Odusevljen sam brodom. Stvarno jedna lijepa novost za jadran. kada setate pored njega imate osjecaj kao da ste kraj nekog kruzera. Nadam se da nece imati problema sa uplovljavanjem kada bude orkanska bura(govorim radi visine broda).
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 9:48 pm

Ako sam dobro vidio na slikama , koje su usput odlićne, ima dva pramčana propelera ,pa uz jake strojeve neće to biti problem. Još jedanput izražavam žaljenje , a i vjerujem svi ljubitelji brodova na forumu, što nema hrvatsku zastavu i što momentalno nemamo jedan putnički brod ili trajekt s kojim bi se ponosili na našoj zastavi. Sad Very Happy Sad Very Happy
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PORT SPLIT


Join date : 28.12.2008
Age : 40
Lokacija : SPLIT

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 9:55 pm

glazbenik1 je napisao/la:
Ako sam dobro vidio na slikama , koje su usput odlićne, ima dva pramčana propelera ,pa uz jake strojeve neće to biti problem. Još jedanput izražavam žaljenje , a i vjerujem svi ljubitelji brodova na forumu, što nema hrvatsku zastavu i što momentalno nemamo jedan putnički brod ili trajekt s kojim bi se ponosili na našoj zastavi. Sad Very Happy Sad Very Happy

Mozda se ovi iz jadrolinije naljute pa kupe nesto bolje.. Surprised Surprised Surprised Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Primus




Join date : 27.03.2010
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 10:07 pm

PORT SPLIT je napisao/la:
Odusevljen sam brodom. Stvarno jedna lijepa novost za jadran. kada setate pored njega imate osjecaj kao da ste kraj nekog kruzera. Nadam se da nece imati problema sa uplovljavanjem kada bude orkanska bura(govorim radi visine broda).
Tu su Brodospasovi tegljači Laughing
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 10:44 pm

PORT SPLIT je napisao/la:
glazbenik1 je napisao/la:
Ako sam dobro vidio na slikama , koje su usput odlićne, ima dva pramčana propelera ,pa uz jake strojeve neće to biti problem. Još jedanput izražavam žaljenje , a i vjerujem svi ljubitelji brodova na forumu, što nema hrvatsku zastavu i što momentalno nemamo jedan putnički brod ili trajekt s kojim bi se ponosili na našoj zastavi. Sad Very Happy Sad Very Happy

Mozda se ovi iz jadrolinije naljute pa kupe nesto bolje.. Surprised Surprised Surprised Laughing Laughing Laughing
Ukoliko Hrvatska,a pretpostavimo da oće, uđe u EU za dvije godine tada će brodovi drugih država iz unije moće voziti pruge na Jadranu između hrvatskih luka. Ako do tad Jadrolinija ne popravi stanje ljutili se ne ljutili imaće gadnih problema. Regina je još i loša šta bi moglo doć . I na našoj nacionalnoj kompaniji(Jadr.) knjiga je spala na dva slova Polo i Dubrovnik. S ovim brodom Blue line je debelo tuće po kapacitetu. Ne treba se brinuti za posal Regine. Brod je ovako naoko odličan, a imam u planu obići ga iznutra, pa ću se ia na licu mjesta uvjeriti premda vjerujem onome što se do sad pisalo o njoj da je unutra vrhunska .Ako neko ima slike volio bi ih vidjeti.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 11:01 pm

pa vjerujem da svi čekamo slike iznutra, ali ako je i iz iznutra dobra a i makina je u dobrom stanju kako su je onda dobili tako jeftino (navodno 6-7 mil. eura)? Pa Korčula je došla čini mi se skoro duplo skuplje, ah valjda si manje izbirljiv kad trošiš državne a ne svoje šolde....


Meni bi bila još i nekako ljepša bez zadnjeg jarbola a i onaj natpis low cost mi je nekako suvišan i recimo nadgrađe na samoj krmi nije baš lijepo poput npr. onog kod Pola. Evo po meni je ljepša od Dubrovnika ali Polo je Polo.
[Vrh] Go down
marinero94

marinero94


Join date : 21.03.2010
Age : 46
Lokacija : zadar

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesri svi 05, 2010 11:37 pm

Što je je,Blue line se stvarno može ponositi ne samo što je brod stvarno lip,nego i to što su ga nanjušili i dobili tako relativno za male šolde.A valjda će se sad ekipa vodećih iz Jadrolinije sad malo angažirati pa nešto slično kupiti jer će s njim imati di voziti.Ali kao što je netko prije napisao Polo je Polo i teško će ga itko nadmašiti bar kad govorimo o dizajnu Wink
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 9:45 am

evo i regina i na AIS-u u Splitu, ako je netko u luci možda da je se slika zajedno sa Splitom 1700 sad kad je šansa jer vjerovatno u skoroj budućnosti neće bit zajedno.
[Vrh] Go down
Gledalac

Gledalac


Join date : 27.03.2010
Age : 45
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 11:49 am

Uživo i ne izgleda toliko dug, al je širok za nevirovat...
Šteta za "Low cost"...ne triba to ovakvon smišnon brodu... Shocked
Al očito to tako mora bit... scratch

Kad je prva partenca, jučer su još jogije ubacivali...?
[Vrh] Go down
Primus




Join date : 27.03.2010
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 4:17 pm

lekadol je napisao/la:
evo i regina i na AIS-u u Splitu, ako je netko u luci možda da je se slika zajedno sa Splitom 1700 sad kad je šansa jer vjerovatno u skoroj budućnosti neće bit zajedno.
Evo
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PORT SPLIT


Join date : 28.12.2008
Age : 40
Lokacija : SPLIT

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 10:13 pm

Veceras je REGINA isplovila u 21:30h, ne u 20:30h. Razlog kašnjenja su problemi pri ukrcaju šlepera u brod. Netko je na forumu već spomenuo da bih do toga moglo doći, i sada slobodno mogu reći da je bio u pravu. Naime, trebali su uskočiti viličari koji su donijeli pomočne rampe koje su postavljene ispod rampe od trajekta. Uz to, korišten je maksimalan broj tzv. tapeta koji olakšavaju ukrcaj.
Nadam se će naći rješenje za ovaj problem, jer šleperi nemaju šanse ući bez pomočne rampe.


Zadnja promjena: PORT SPLIT; pet svi 07, 2010 6:26 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 10:23 pm

bravo primus lijepa slika! i Dubrovnik je tu. Ide Regina za anconu sa 15 čv.


Kakva je situacija u Anconi što se rive tiče, je li viša od Splitske, hoće li i tamo bit problema sa kamionima?
[Vrh] Go down
glava79

glava79


Join date : 16.07.2008
Age : 45
Lokacija : Split

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimečet svi 06, 2010 11:00 pm

PORT SPLIT je napisao/la:
Veceras je REGINA isplovila u 21:30h, ne u 20:30h. Razlog kašnjenja su problemi pri ukrcaju šlepera u brod. Netko je na forumu već spomenuo da bih do toga moglo doći, i sada slobodno mogu reći da je bio u pravu. Naime, trebali su uskočiti viličari koji su donijeli pomočne rampe koje su postavljene ispod rampe od trajekta. Uz to, korišten je maksimalan broj tzv. tapeta koji olakšavaju ukrcaj.
Nadam se će naći rješenje za ovaj problem, jer šleperi nemaju šanse ući bez pomočne rampe.
I SPLIT-u 1700 su trebale pomočne rampe kad staje na vez 20. Vjerojatno su te koristili. Napravit će neku pomoćnu rampu koja mu odgovara.
[Vrh] Go down
markost

markost


Join date : 31.12.2008
Age : 44
Lokacija : Solin

m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitimesub svi 08, 2010 8:24 pm

REGINA i konkurencija

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





m/t REGINA DELLA PACE Empty
PostajNaslov: Re: m/t REGINA DELLA PACE   m/t REGINA DELLA PACE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
m/t REGINA DELLA PACE
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Linijska nacionalna plovidba i Blue line :: Blue line-
Forum(o)Bir: