Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimesub srp 24, 2010 12:39 am

Jutarnji LIST

Ponos Slovenije: Stiže njihov najveći ratni brod u povijesti, ali ni ta grdosija nam ne može ništa!
Slovenska ratna mornarica svoju je snagu ojačala 100 posto. U more je porinut njihov drugi patrolni brod. Ime mu je Triglav

ZAGREB - U brodogradilištu u Sankt Petersburgu u srijedu je u more porinut najveći slovenski ratni patrolni brod. Riječ je o brodu tipa Svetljak koji je Slovenija kupila na ime klirinškog duga. Dobio je ime Triglav.

Dolazak u studenome
Gradnja i opremanje broda stajalo je oko 300 milijuna kuna. Riječ je o patrolnom brodu koji će Slovenija, kako tvrde u Ministarstvu obrane koristiti za nadzor i obranu akvatorija, traganje i spašavanje i slično. Nakon porinuća slijedi obuka slovenskih mornara, a brod bi u Sloveniju trebao doploviti u studenom.

Rusi će ga dovesti do Crnog mora, a potom će ga preuzeti Slovenci i kroz Jadran dovesti u Slovensko more. Brod će biti usidren u Kopru. Slovenska ratna mornarica u svom sastavu će imati dva ratna broda - Triglav i patrolni 20 metara dugačak Ankaran. Slovenska vojska ima 60 mornara u sklopu 430. mornaričkog diviziona. Poznavatelji situacije tvrde kako će s novim brodom Slovenija, s obzirom na veličinu obale, imati najjaču pomorsku obranu po kilometru obale.

Nema bojazni od Slovenaca
No bez obzira na 100 postotno povečanje slovenske ratne flote, Hrvatska može mirno spavati. Hrvatska ratna mornarica nabavila je nedavno dvije raketne topovnjače klase Helsinki, a kad se tome dodaju topovnjače Zvonimir i Krešimir (doduše bez raketa i u fazi remonta), Šibenik i ostatak flote, ni grdosija iz Rusije imenom Triglav ne može ugroziti hrvatsku obalu i njena 1244 otoka.

[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimesub srp 24, 2010 12:50 am

Osnovni podaci također iz Jutarnjeg lista

Dužina:49 m
Širina 9.2 m
Pogon 3x MTU
diesel motori ukupno 9000 kw
Brzina 27 čv
Posada 24
Doplov: 10-dnevna autonomija
Cijena 300 mil. kuna

Radari:
FR 2150 W navigacijski
Garizont-25 integrirani navigacijski

Naoružanje:
2 x AK 306 šestocjevni 30 mm
2 x mitraljez 14,5 mm
16 protuzračnih raketa IGLA MANPADS
protubrodski raketni sustav raketa Šturm
Proturaketni infracrveni mamci PK 10

Sonar: nema
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimened srp 25, 2010 9:17 pm

Ne shvačam, kako će se okrenuti ,a da ne uđe u tuđe more. Moraće ga voziti naprijed natrag, dakle trebali smo im prodati nešto kao Jadran samo manje i naoružati ga sačmaricama koje imaju domet 100 metara , da ne izazovu incident kad zapucaju.
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimened srp 25, 2010 11:09 pm

Pazi nemora se on okričat ni plovit samo po Sloveniji, brod je u sklopu NATO i može u dogovoru čak i patrolirat do Splita, Iraka ili Kube. Sve ovisi o tome kako se dogovore u NATO-u. Ovo je patrolni brod tako da priče u članku iz Jutarnjeg nestoje ˝Ponos Slovenije: Stiže njihov najveći ratni brod u povijesti, ali ni ta grdosija nam ne može ništa!˝, a Slovenija nas sigurno neče napast ni brodovima ni tenkovima, nego verbalno ili diplomatskim notama to im je čistija i iskušana metoda.
Isto tako trebali su ga usporedit sa našim ophodnim brodovima klase Mirna ˝OB-01 Novigrad˝.
Ja osono sam zadovoljan da dolazi još jedan brod u Jadran pa neka je i Slovenski kad ni naš.
Voli bi da smo i mi nabavili kojega pa da se svi zajedno renotniraju u Hrvatskoj ili da su čak i izgrađeni u Hrvatskoj.
Još jedna stvar mi je interesantna kako to da su svemočna Amerika i Francuska dopustili da Slovenci kupe brod od Rusa koji nisu članica NATO
[Vrh] Go down
madmitch




Join date : 17.10.2010
Lokacija : Ljubljana, Slovenija

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimeuto lis 19, 2010 10:51 am

glasbenik, fali li ti nešto u životu ili ti je samo mali? Dal stvarno nemože proći jedna stranica na netu pa da na njoj ne nađeš oprane budale sa jedne i druge strane. Jesan novi ovdi, jesan Slovenac, al usto i pomorac sa dosta dugim stažom plovidbe na hrvatskima brodovima i stvarno mi se više dosta tog glupog prepucavanja. Odrasti više.

FRED, ovi brod je bia ka neka naplata za dugovanja Rusa prema nama i tako su se nagodili. Mislim, da NATO ne brine toliko, kakvi je brod, više je važno, da je naoružanje po standardima i koliko je meni poznato, to su nekako riješili. Eto, vuk sit i koza cijela.
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimeuto lis 19, 2010 2:11 pm

Samo se nemojte sad počet svađat.

Razumin ja da je ovaj brod kompenzacija od Rusa, ali znam da Amerikanci hoče prodati svoje oružje jer je u tome zarada. Ovako ode 300 mil. kuna Rusima. Pa ako to vide i drugi malo po malo miljarda.

Inače jel se zna kad brod dolazi doma?
[Vrh] Go down
madmitch




Join date : 17.10.2010
Lokacija : Ljubljana, Slovenija

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimeuto lis 19, 2010 2:17 pm

Navodno krajem jedanajstog mijeseca ove godine. Ako se ne dogodi...
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitimeuto svi 08, 2012 10:54 am

Pogledajte destinaciju koju je imao 08.05 "stairway to heaven" Razz
[img]Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ 5jxljd[/img]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Empty
PostajNaslov: Re: Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝   Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝ Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Slovenski patrolni brod ˝Triglav˝
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» brod junior
» Koji je ovo brod
» Brod GALEB
» Parni brod Natchez
» Paris-izletnicki brod

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Ratna mornarica :: Ratne mornarice i brodovi na Jadranu-
Forum(o)Bir: