Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Atlantska plovidba Dubrovnik

Go down 
+13
Maestral
Admin
sidro
MARKO POLO
svemir
montokuc
miki
barba
Achille Lauro
FRED
USS Nimitz
BlueLine
man750
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesub vel 23, 2008 7:25 am

http://www.dubrovniknet.hr/?vijest=678
Atlantska plovidba obnavlja flotu. stari brodovi odlaze, a vec su preuzeti novi .Prije dva tri mjeseca U Koreji Imperijal i Libertas, a vrlo brzo preuzet ce se U Vjetnamu jos dva broda. jednom ce ime biti Zagreb,a drugom Miho Pracat.U gradnji na Dalekom istoku su jos tri i iz ovog clanka vidimo da ce se jedan zvati Sveti Vlaho.


Zadnja promjena: man750; sri lip 25, 2008 11:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
BlueLine

BlueLine


Join date : 27.02.2008
Lokacija : HRVATSKA, Split

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri vel 27, 2008 11:34 pm

Jedino šta mogu reć za Atlantsku plovidbu jest da odlično posluju i ostvarju odlučne rezultate. Trenutno je to najbolja teretna konpanija u Hrvatskoj nadam se da će tako i ostat. Eto ako Bog da pa da se i mi Hrvati više izvučemo iz krize pomorstva Very Happy
[Vrh] Go down
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri lip 25, 2008 11:37 am

man750 je napisao/la:
http://www.dubrovniknet.hr/?vijest=678
Atlantska plovidba obnavlja flotu. stari brodovi odlaze, a vec su preuzeti novi .Prije dva tri mjeseca U Koreji Imperijal i Libertas, a vrlo brzo preuzet ce se U Vjetnamu jos dva broda. jednom ce ime biti Zagreb,a drugom Miho Pracat.U gradnji na Dalekom istoku su jos tri i iz ovog clanka vidimo da ce se jedan zvati Sveti Vlaho.
Brodovi ZAGREB i MIHO PRACAT nedavno su krsteni u brodogradilistu u Kini (ne u Vijetnasmu kako gore pise),a istovremeno je potpisan ugovor za gradnju jos cetiri broda istih karakteristika(isporuka pocinje 2011 godina)
U Vijetnamu ce uskoro biti preuzeta tri broda.
[Vrh] Go down
USS Nimitz




Join date : 24.02.2008

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri lip 25, 2008 2:30 pm

Naše tvrtke naručuju vani brodove.Pa kako onda naši škverovi mogu opstati.Tamo crnče za valjda 10 $ dnevno,a kod nas zna se da je dnevnica bar trodupla.I tko će onda iz inozemstva tu naručivati brodove?
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri lip 25, 2008 4:02 pm

Drago mi je da je otvorena ova tema.

Naša i europska brodogradilišta grade samo tankere i brodove za specijalne namjene.
Kinezi i Vjetnamci su preuzeli skoro svu proizvodnju brodova za rasute terete i konteraša.
Tehnološki još nisu dorasli drugim vrstama brodova (iako mislim da je to dogovor sa EU da ovi ne ostanu bez posla), a i trenutno nemaju kapaciteta. Sada je u EU panika ako kinezi počmu raditi kvalitetnije brodove svi če popušit. U tu priču ulazi hrvatska koja je kao mala država sposobna sa 5 brodogradilišta napraviti 20 ak KVALITETNIH brodova godišnje. I time činimo konkurenciju EU koja na sve moguče načine pokušava zaštititi svoje. Kinezima ne mogu ništa, zato nas, Poljake i ostale novie članovime mogu natjerati da brodogradnju ukinu u korist svoje. A nama to teško pada jer su brodogradilišta na lokacijama uz more praktično u samom centru gradova. Odlična lokacija za stanbeno poslovne prostore. Samo treba ljudima reč da su brodogradilišta gubitaši i nabrojat velike cifre subvencija i eto ti skoro besplatno atraktivno zemljište.
[Vrh] Go down
Achille Lauro

Achille Lauro


Join date : 12.04.2008
Age : 43
Lokacija : Crikvenica

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto pro 30, 2008 11:30 pm

Atlantska plovidba Dubrovnik Mokosicabq3
[Vrh] Go down
barba




Join date : 30.11.2008
Age : 69
Lokacija : split

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 05, 2009 1:45 pm

Sjeca li se jos netko ovih brodova na kojima sam ja plovio.
[Vrh] Go down
miki




Join date : 31.12.2008

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 05, 2009 1:47 pm

a koji su to brodovi
[Vrh] Go down
barba




Join date : 30.11.2008
Age : 69
Lokacija : split

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: atlantska plovidba   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 05, 2009 1:48 pm

Atlantska plovidba Dubrovnik Petkakadetqu3
[Vrh] Go down
barba




Join date : 30.11.2008
Age : 69
Lokacija : split

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: atlantska plovidba   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 05, 2009 1:50 pm

Atlantska plovidba Dubrovnik Mihopracatkadetmb7
[Vrh] Go down
barba




Join date : 30.11.2008
Age : 69
Lokacija : split

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: atlantska plovidba   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 05, 2009 1:52 pm

Atlantska plovidba Dubrovnik Kragujevackadetvq5
Atlantska plovidba Dubrovnik W340
[Vrh] Go down
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimened sij 11, 2009 12:41 pm

barba je napisao/la:
Sjeca li se jos netko ovih brodova na kojima sam ja plovio.
kako ne, ali prvu sliku mi ne otvara ,ali PRACATA i KRAGUJEVCA se i te kako sjecam(ni četvrtu ne vidim)
zanimljivo da od nedavno u flozi AP plovi novi MIHO PRACAT
[Vrh] Go down
montokuc

montokuc


Join date : 13.09.2008
Lokacija : Köln,Germany

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimened sij 11, 2009 3:15 pm

Na prvoj slici je "PETKA"!
[Vrh] Go down
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimepon sij 12, 2009 4:28 pm

montokuc je napisao/la:
Na prvoj slici je "PETKA"!
danas je vidim i ja ,hvala
[Vrh] Go down
svemir




Join date : 06.02.2009

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri vel 11, 2009 7:19 pm

barba je napisao/la:
Sjeca li se jos netko ovih brodova na kojima sam ja plovio.

Na Mihi sam bio sa prvom posadom koja ga je dovela iz Engleske (Edinburgh), a na Kragujevcu sam bio na 3-4 đite.

Ako koga zanima mogao bi skenirat i ubacit jos koju sliku od Kragujevca, Mihe i Banije.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 11:39 am

Atlanska Plovidba je sklopila dogovor s Korejskim brodogradilištem da im izgrade dva broda za prijevoz sirove nafte,naftnih derivata i lakih kemikalija.
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 12:40 pm

Marko sumnjam da je Atlantska sklopila ugovor za gradnju tih brodova jer se oni do sada nisu bavili prijevozom takvih vrsta tereta.Da nisu možda narucili brodove za prijevoz rasutih tereta ili kontejnera ili teskih tereta.Nikada nisu imali tankere a nevjerujem ni da ce ubuduce.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 7:35 pm

Odi na njihovu stranicu pa se uvjeri.
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 8:04 pm

Vjerujem ti Marko ali mi je sve to malo cudno.
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 9:11 pm

Može bit neka kooperacija sa nekim drugim brodarom.
Nego uvik je bilo govora da bi gradili brodove doma, ali naši ne rade brodove za rasute terete, pa grade u Kini.
Sada mi ni jasno tankere rade naši i sigurno su kvalitetniji od Korejskih, a i država daje subvencije za domače brodove u domačim škverovima.
Ili su naši prebukirani ili se namjerno planira uništit brodogradnja, ili su koreanci puno jeftiniji.
[Vrh] Go down
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimečet oľu 05, 2009 2:50 pm

Koliko sam ja čuo to je samo promjena namjene za dva broda, da bi se još dva koja su bila dogovorena otkazala bez penala
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimened tra 12, 2009 12:21 pm

2. travnja, oko 15 sati po hrvatskom vremenu, odnosno u 22 sata po lokalnom vremenu, obavljeno je svečano i uspješno porinuće još jedne novogradnje Atlantske plovidbe d.d. u brodogradilištu Ha Long u Vijetnamu.


Brod je porinut u noćnim satima jer je u to vrijeme vodostaj bio najveći što je jamčilo sigurno porinuće. Porinuti brod je građen pod oznakom trupa HR53-HL06, a nosi ime „AP SVETI VLAHO“ čime smo željeli zadržati tradiciju da jedan brod u našoj floti nosi ime po svecu zaštitniku našega Grada.

M/b „AP SVETI VLAHO“ će imati nosivost od 53.414 DWT, dug je 190 metara, širok 32,26 metara, a visok (do glavne palube) 17,50 metara. Pokreće ga glavni stroj MAN B&W, a izgrađen je po vrlo kvalitetnom projektu „Diamond 53“ prema kojemu je već sagrađena serija brodova blizanaca u brodogradilištima u Kini i Vijetnamu. I ovaj brod je kao i ostali sagrađeni za Atlantsku u posljednjih nekoliko godina, brod sa dvostrukom oplatom što ga svrstava među najsuvremenije brodove za prijevoz rasutih tereta.

M/b „AP SVETI VLAHO“ je „blizanac“ nedavno isporučenog m/b „AP DRŽIĆ“. Nakon porinuća ovog broda brodogradilište će nastaviti radove gradnje i opremanja broda, te se njegovo dovršenje i primopredaja Atlantskoj plovidbi d.d. očekuje u drugoj polovici ove godine.
atlant@atlant.hr
[Vrh] Go down
man750




Join date : 23.02.2008
Lokacija : Dubrovnik

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesub stu 07, 2009 9:11 am

nedavno je isporučen i brod SVETI VLAHO.točnije to je bilo 26.10.2009.
[Vrh] Go down
miki




Join date : 31.12.2008

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimesri oľu 24, 2010 4:24 pm

POTPISAN UGOVOR
Kinezi grade četiri broda za Atlantsku
Ugovor između Atlantske plovidbe i kineskog brodogradilišta Jiangsu Eastern Heavy Industries Co. Ltd. jutros je svečano potpisan u Dubrovniku. Dva nova broda za prijevoz rasutih tereta, vrijednosti 64 milijuna američkih dolara, trebala bi biti isporučena za dvije godine . Riječ je o brodovima blizancima m/b Miho Pracat i m/b Zagreb koji su već izgrađeni u istom brodogradilištu i plove u floti Atlantske plovidbe.

U kineskom brodogradilištu za Atlantsku plovidbu grade se ukupno četiri broda, vrijedna 154 milijuna dolara. Primopredaja prvog broda očekuje se u 2011. Godini dok bi preostala tri broda trebala biti gotova do početka 2013.
Potpisivanju ugovora nazočio je Xin Jin, glavni direktor kineskog brodogradilišta kojemu je predsjednik uprave AP kapetan Ante Jerković uručio statuu Dobro more.

dubrovniknet team
[Vrh] Go down
Admin




Join date : 12.02.2008

Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitimečet oľu 08, 2012 1:26 pm

Atlantska je prošli mjesec prodala M/B MOKOŠICA.
Prica se da se primanja pomoraca smanjuju za 10% zbog lošeg poslovanja kompanije.
[Vrh] Go down
https://ships.forumcroatian.com
Sponsored content





Atlantska plovidba Dubrovnik Empty
PostajNaslov: Re: Atlantska plovidba Dubrovnik   Atlantska plovidba Dubrovnik Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Atlantska plovidba Dubrovnik
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Splitska obalna plovidba
» Mediteranska plovidba d.d.
» ULJANIK PLOVIDBA
» TANKERSKA PLOVIDBA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Teretni brodari :: Domaći teretni brodovi-
Forum(o)Bir: