Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Kapetan Luka, Krilo

Go down 
+54
mpc
alandfrst
Gusseppe
Ferata
cima
DavorVis
kulaf
Popaj
josko
little bad town
kmudri
viki007
shipfun
5AR
ero
TomekZG
joza
Luka
demand
hrvoje
ilirija
10bofora
tandara
KORČULA
pero
žac
ikar
Portos
euzebio
Brocki covik
Admin
barbajure
ivan mikelić
crni_balkanac
Boby
Slavija I
Korkira
Kuznjecov
miki
file
maki777
stivancan
ankora
andrej
korkira1
dinko3
PORT SPLIT
glava79
ferryman
croships
FRED
MARKO POLO
markost
sidro
58 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimesri sij 16, 2013 10:39 pm

Prvi put danas za Lošinj i odmah krše propise! Pogledajte malo kako su prošli kroz Vela Vrata!!! Lako je tako kratiti vrijeme plovidbe.
[Vrh] Go down
crni_balkanac

crni_balkanac


Join date : 15.07.2010
Lokacija : SOL - alpha quadrant

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 12:29 am

Mozda su se tako vratili zbog bure pa im je bila data dozvola za takav kurs.
A to ne opravda brzinu od skoro 10 milja u Losinjskoj uvali. Koliko znam je tamo ogranicenje 5kn, cega se ni Jadrolinija striktno ne pridrzava.
[Vrh] Go down
joza




Join date : 15.01.2013
Lokacija : dubrovnik

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 9:38 am

Ja znam da je u Dubrovniku ogranicenje od porta do Dakse 4 milje i toga se pridrzava Nona Ana ali joj to produzuje plovidbu za nekih 20 min.Pa centar za sigurnost plovidbe prati svaki brod i njegovu brzinu pa ako je carbo vozio 10 mija oni su to trebalo vidit i upozorit ih na to ali po meni nista od toga to su neka druga posla
[Vrh] Go down
TomekZG




Join date : 27.07.2008
Lokacija : Zagreb

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 11:36 am

Navodno su ovi tražili dozvolu da mogu ploviti brže jer ovaj katamaran ne radi takve valove. Bilo je o tome po novinama.
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 3:17 pm

Dozvolu nisu mogli dobit u jedan dan. To ni u razvijenim državama di ne postoji složeni sustav birokracije ne ide tako brzo...

BTW - jutros brzina kroz Lošinjsku uvalu 6,3 čvora...
[Vrh] Go down
ero




Join date : 06.06.2011
Age : 42
Lokacija : Split

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 5:07 pm

Prije bi na stranici od agencije-zolpp bile obavijesti o promjenama u voznom redu i koji brodar di plovi, a sad ništa odavna.
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 6:14 pm

Super, prekrasno, fantastično, opa, vau, kul, to su bili najčešći prvi komentari putnika na katamaranu Krilo Carbo, koji je jučer imao prvu plovidbu na brzobrodskoj liniji koja cresko-lošinjsko otočje povezuje s Rijekom, a iduće četiri godine održavat će je novi koncesionar, tvrtka U.T.O. Kapetan Luka iz Krila Jesenica.
Osim sveopće ocjene da katamaran izgleda super, još je važnije da je na prvoj službenoj plovidbi na ovoj liniji uspješno prošao morsko vatreno krštenje i svladao valove, a to su naročito isticali putnici na Susku. Odmah po ulasku u katamaran Alen Hošić je zaključio da po takvom vremenu Jadrolinijina »Dubravka« sigurno ne bi ni isplovila, stoga zaključuje – i posada i brod već su na prvoj plovidbi definitivno iskazali velike sposobnosti.

Olujni vjetar

Zoran Dragić iz Zagreba, zaljubljenik u Susak koji na ovom pješčanom otoku naročito voli boraviti zimi, također je bio oduševljen i posadom i katamaranom jer prije uplovljavanja na Susku metereološka stanica koju je postavio na otoku, mjerila je olujni vjetar od 18 metara u sekundi, odnosno 36 čvorova.
– Bio sam siguran da katamaran neće ni doći, svaka čast posadi. Trebalo je uploviti po ovakvim uvjetima jer nema goreg vjetra od ovog koji je danas puhao za uplovljavanje na Susak, hvalio je Dragić pomorske vještine posade, a ništa manje nije bio oduševljen i interijerom katamarana, pa zaključuje, konačno smo došli u 21. stoljeće.
A novi katamaran izgrađen od karbonskih vlakana Milanu Zriliću iz Rijeke, koji na Susak dolazi već 33 godine, bio je povod podsjećanju na nekadašnja putovanja kada se brodom »Vuk Karadžić« iz Rijeke do Suska putovalo 6,5 sati. Zrilić se nada da ove sezone više neće biti problema s kartama:
– Ljeti smo morali u četiri ujutro stati u filu da bi kupili kartu, a kako ovaj katamaran ima sto mjesta više nego prijašnji, ima nade da se i po tom pitanju osjete pozitivni pomaci.

Dalmatinci na Kvarneru

I dok prvu posadu broda čine Dalmatinci, upravitelj stroja je Marijan Trutanić iz Splita, kormilar Dino Boban je iz Solina, Mate Kapić iz Krila Jesenice, Anton – Roki Prkut iz Kaštel Kambelovca, Jerko Damijanjić iz Vrboske na Hvaru, kapetan je s ovih prostora – Anton Bonifačić iz Punta na Krku koji je, nakon ženidbe otočankom s juga, svoje životno sidro spustio na lijepoj Korčuli, ali često dolazi u svoj Punat pa mu je drago što će kao kapetan na ovoj liniji sada biti blizu svom Zlatnom otoku.
Bonifačić kaže da je posada s toplog juga, pa će i ovdje malo podignuti temperaturu, a onako usput nabacili su nam i da je većina posade slobodna.
Pitamo posadu kakvi su im prvi dojmovi, a Roki kaže: – Pomorac je pomorac, di te pošalju tu radiš.
Mate Kapić je definiciju pomorca proširio: – Pomorci su malo ludi u glavu, volimo novo. U mojoj familiji smo od malih nogu odgajani za more i plovidbu i moj sin je završija pomorski fakultet, a šukundida mi se u Trstu školova za pomorca. Ne znan drugo radit, a mi pomorci znamo i razumimo kakav je život na otoku, pa virujen da će naši putnici biti zadovoljni s nama, kaže Kapić.

Tri kapetana u kabini

Jučerašnje uplovljavanje na Unijama i Susku pokazala je da će trebati pojačati bokobrane u tim lukama, o čemu će koncesionar izvijestiti malološinjsku županijsku lučku upravu. Tijekom prve plovidbe u kapetanskoj kabini bila su čak tri kapetana, Ivan i Luka Tomić, vlasnici tvrtke U.T.O. Kapetan Luka iz Krila Jesenica i kapetan Anton Bonifačić. Kapetan Ivan Tomić i sa svoje 72 godine nije u mirovini, niti se planira umiroviti:
– Matrikula je moja svetinja, ne namjeravam u penziju, kaže nam ovaj morski vuk, čija je obitelj tvrtku osnovala još 1889. godine, a iznad svega im je stalo posao dobro odraditi:
– Jutros me žena zvala u 6.20 jesmo li krenuli, a još prije nje i nevista, ovo je obiteljski posao, važno nam je svima da sve bude u redu – kaže nam kapetan Ivan Tomić.
--Od jučer katamaran plovi po nešto izmijenjenom redu plovidbe, pa je isplovljavanje bilo deset minuta ranije nego prije, što je izazvalo malo pomutnje na Unijama i posada se, nakon što je već isplovila, vratila po troje putnika.
– Pobojali smo se da ćemo opet morati odgoditi putovanje u Sloveniju jer smo ga već ogodili u ponedjeljak kad zbog lošeg vremena nismo mogli s Unija, kazali su nam Tea, Edo i Vid Vidović, slovenski vikendaši na Unijama koji također za katamaran, ali i posadu koja se vratila po njih, imaju samo riječi hvale.

K'o u avionu

Hvalili su katamaran i prvi putnici koji su se ukrcali u luci polazišta, Malom Lošinju. Šesnaestogodišnji Vuleta prvi je ušao u katamaran i oduševljen je izgledom, kao i Luka Tommasini koji katamaranom inače putuje najmanje jednom mjesečno:
– Iznenađen sam, još je ljepši nego što sam očekivao, vjerujem da će ga otočani sada više koristiti jer brzobrodska linija veliki je benefit za otočane, a još više kad je katamaran ovako ugodan.
– Pozitivno sam iznenađena, ovo je k'o u avionu, komentirala je Slavica Šutić. Stipe Subotić plovio je iz Malog Lošinja do Unija, a kako je do Suska dobro valjalo, Stipe je zaključio – bome se dobro nosi s valovima.
I putnici koji su se ukrcali u Cresu bili su zadovoljni katamaranom. Jadranka Kale Cennamo kaže da djeluje ugodno i praktično, ali da joj je još važnije od izgleda, kako će se posada odnositi prema putnicima, posebno otočanima.
– Super, lijepo, drugačije, nadamo se i stabilnije, komentirale su Sanja Tomić i Marija Hrženjak.
U svim lukama pristajanja, osim putnika, bilo je i oni radoznalih koji su samo došli malo vidjeti to karbonsko čudo, a Nikola Bravdica iz Cresa, kaže baš lijepo da smo mi na ovoj liniji dobili novi katamaran, više izgleda kao jahta nego kao brod na redovnoj putničkoj liniji.
I što na početku plovidbe jednog katamarana poželjeti na kraju jednog teksta – pa naravno, dobro more, vještu posadu i zadovoljne putnike, sretno Krilu Carbu![u]
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet sij 17, 2013 6:40 pm

Po 36 čvorova bure pristajanje na Susku!? affraid
[Vrh] Go down
Slavija I

Slavija I


Join date : 07.01.2009
Age : 45
Lokacija : Padova-Hvar

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimepet sij 18, 2013 8:29 am

lipo, lipo...ali sad dole za liniju St-Hvar-Korcula opet plovi Krilo Jet? ili ce Tomici jos jednog Carboa nabavit? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
5AR




Join date : 15.07.2010
Lokacija : otok Krk

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto svi 07, 2013 10:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimesri svi 08, 2013 11:26 pm

Stavili su DSC Krilo u prodaju.
[Vrh] Go down
TomekZG




Join date : 27.07.2008
Lokacija : Zagreb

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimepon svi 13, 2013 4:17 pm

Pričao sam malo s ekipom sa Lošinja, svi su oduševljeni novim katamaranom. Kažu da je svemirski brod prema starom Jadrolinojinom i da su u šoku koliko je luksuzan Very Happy
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimepet svi 17, 2013 11:40 am

KRILO CARBO u poteškoćama. Trenutno je u Šibeniku u NCP-u. Jučer je liniju preuzelo KRILO.
[Vrh] Go down
miki




Join date : 30.12.2008

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimepet svi 24, 2013 4:38 pm

sto je bilo
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto srp 23, 2013 8:21 am

Isprike ako je offtopic, ali znate li možda koliko košta povratna karta na relaciji Rijeka - Mali Lošinj i gdje se u Rijeci može kupiti, u uredu Jadrolinije ili..? Hvala
[Vrh] Go down
crni_balkanac

crni_balkanac


Join date : 15.07.2010
Lokacija : SOL - alpha quadrant

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto srp 23, 2013 12:56 pm

Bas htio pogledati na njihovoj stranici i pazi poruke:
Citat :
"Bandwidth Limit Exceeded. The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later."
Rolling Eyes


Zadnja promjena: crni_balkanac; uto srp 23, 2013 1:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto srp 23, 2013 1:57 pm

Vidio sam to, zato sam i pitao ovdje misleći da će možda netko znati više Smile
[Vrh] Go down
kulaf




Join date : 18.06.2013
Lokacija : otok

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto srp 23, 2013 2:47 pm

hakira ih jadrolinija, od nedavno nemožeš dobit nikakvu informaciju na prodajnim mjestima jadrolinije, kamoli kupit kartu:D 
[Vrh] Go down
TomekZG




Join date : 27.07.2008
Lokacija : Zagreb

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimened srp 28, 2013 5:06 pm

6.mj.2013.
Krilo Jet
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet ruj 19, 2013 7:43 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Split, 14.08.2013.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vis, 19.08.2013.
[Vrh] Go down
DavorVis

DavorVis


Join date : 07.09.2011
Age : 46
Lokacija : Norpina

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimened ruj 22, 2013 6:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vis, 19.08.2013.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimečet tra 10, 2014 2:14 am

Rijeka 10.4.14.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Korkira

Korkira


Join date : 16.06.2010
Age : 30
Lokacija : Rijeka

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto tra 15, 2014 3:26 pm

Danas se Krilo Jet "isprsio" sa testovima ispred Splitske luke dostigavši brzinu od preko 35 kn!
[Vrh] Go down
kulaf




Join date : 18.06.2013
Lokacija : otok

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto tra 15, 2014 4:14 pm

Cuo sam da nemogu postic full okretaje,inace bi morao I bolje
[Vrh] Go down
Admin




Join date : 12.02.2008

Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitimeuto svi 20, 2014 1:06 pm

Danas se KRILO pojavilo u luci Gruž sa natpisom SPLIT - JELSA - HVAR - KORČULA - DUBROVNIK na mjestu gdje je ranije bio natpis SPLIT - HVAR - SPLIT. Vidio sam desni bok I iznad riječi SPLIT piše manjim fontom i crvene boje DAILY TRIPS. Je li to otvorena nova linija?
Gdje je bio natpis ilustrirati će ova Davorova slika ranije objavljena na forumu.
DavorVis je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://ships.forumcroatian.com
Sponsored content





Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kapetan Luka, Krilo   Kapetan Luka, Krilo - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kapetan Luka, Krilo
[Vrh] 
Stranica 6 / 17.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» luka Vela Luka
» Krilo Shipping Co.
» Krilo Pride
» Krilo Eclipse - problem
» Luka Barselona

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: