Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 ULJANIK PLOVIDBA

Go down 
+7
Gledalac
FRED
glazbenik1
Luka
val
ikar
maki777
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepet srp 09, 2010 2:52 pm

Evo ja pokušavam skenirati slik koje imame ali ne ide. Ako uspijem eto ih.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesub srp 10, 2010 6:37 am

ikar je napisao/la:
glazbenik1 je napisao/la:
ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 28v4xg5 Evo ga izvana,izvor stranica Uljanik plovidbe. http://www.uljaniksm.com/pages/flota/tankeri.php Moram naglasiti forumašima da je ovo ozbiljna oluja. verige imaju mislim 54 000 tona i to je zaista velik brod. Ovo je skoro 10 force. Inaće je brod za prevoz kemikalija( kemikalac ). Samim time je duplo ojačan i ima duplu oplatu ali nije svjedno bilo na njemu, za vrijeme ovog nevremena.

Mali je to brod... Meni je malo sve što je ispod 200m Razz Tankeri se jako jako čvrsto grade. Pogledaj kako se rebra nastavljaju po kuverti. Al ipak, novogradnja, ovo joj je vjerojatno bilo krštenje. I evo jedna snimka, m/t Pula Uljanik plovidbe. 46.000t, LOA=182m. https://www.youtube.com/watch?v=LwKXfc_a4Ag

Kaže mi jedan prijatelj, bio je terco '93. na Kostreni od CL (Panamax Bulk, L=225, nosivost 70.000t) i tako ih je valjalo 14 dana na Pacifiku. Samo je jedan dan bilo sunčano i mirno more, i to na pola puta Wink

I još nekoliko:
Libertas, Atlantske plovidbe (Panamax Bulk, LOA 225m, nosivost 70.000t)
https://www.youtube.com/watch?v=gJotXC7VWtM

I Aframax tanker (LOA 250m, nosivost 110.000t) Ove veličine su skoro svi tankeri od Tankerske.
https://www.youtube.com/watch?v=-vAsnvlUG-Y&feature=related

ikar jesi siguran da je ono PULA ja mislim da je to VERIGE
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesub srp 10, 2010 6:43 am

Kretanje brodova

05.07.2010.
JBU LEVAN
VIZAKHAPATNAM (India)

26/06-07/07

VOLME
DURBAN (South Africa)

12/07

MARLERA
SINGAPORE
08/07

EBONY

GALVESTON (USA)

06/07

PULA
NEW YORK (USA)

11/07

KASTAV
TUXPAN (Mexico)
12/07

VERIGE
SINGAPORE
02-05/07

EVO KRETANJE BRODOVA OD ULJANIK PLOVIDBE
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesub srp 10, 2010 11:38 am

Maki777 ipak je Pula, ima nekih razlika. Najuočljivija je dva jarbolića za rasvjetu na deck store. Na Puli ih nema, a na Verige su tu . Ima još sitnica, samo treba bolje pogledati. Još jednom moram reći impresivan video mislim da nema boljeg na "yubitou". Malo sam se poigrao snimkom i jedan dio izdvojio, nadam se uz blagoslov autora kojem želim mirno more. Pogledajte visinu vala i glavne dizaliceULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Bdldw3.
[Vrh] Go down
Gledalac

Gledalac


Join date : 27.03.2010
Age : 45
Lokacija : Split

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 11:40 am

Fali more... What a Face
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 3:20 pm

maki777 je napisao/la:
Kretanje brodova

[/td] [/tr] [tr] [td] EBONY

[/td] [td] GALVESTON (USA)

[/td] [td] 06/07


Ebony je trenutno u lighteringu u Meksičkom zaljevu.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 7:26 pm

Koji je najveći brod Uljanik Plovidbe KASTAV Iili VERIGE
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 11:46 pm

maki777 je napisao/la:
Koji je najveći brod Uljanik Plovidbe KASTAV Iili VERIGE

Oni su blizanci. Skupa sa Pomerom i Novogradnjoj 713 koji su u gradnji u 3. Maju.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 3:32 pm

POMER je novi brod Uljanik plovidbe koji se radi u 3 maju je li
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:35 pm

Tako je. Osim tih 4, blizanci su i dva za Tankersku koji se grade i 10 tankera i tzv. latvijskog programa...
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesri srp 14, 2010 7:06 pm

VERIGE (ispricavam se slika je malo mutna)

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Pa050233

Uploaded with ImageShack.us
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 8:25 pm

POMER prekjucer ili jucer isplovio iz Viktor Lenca u 3.maj odatle bi trebao na svoje prvo putovanje (naravno nakon dogradnje)
[Vrh] Go down
sneky




Join date : 05.03.2010

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: kastav   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimeuto pro 21, 2010 11:19 pm

inaće,za one koji neznaju,uljanik plovidba još nije u potpunosti isplatila 3maju brod kastav!!sramota
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesri pro 22, 2010 1:40 am

sneky je napisao/la:
inaće,za one koji neznaju,uljanik plovidba još nije u potpunosti isplatila 3maju brod kastav!!sramota

To su sad naša posla koji milijunčić gori doli nema veze samo neka brodovi plove.
[Vrh] Go down
sneky




Join date : 05.03.2010

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: ah..   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimesri pro 22, 2010 5:49 pm

zato ste se malo preračunali,da će vam i pomer bit dan na otplatu...nema više đabe ni kod stare babe!
[Vrh] Go down
xx
Gost




ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: xx   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 10:20 pm

Dragi moj maki777 (tko god da se skriva iza tog imena) one slike nisu sa VERIGEA po lošem vrimenu na putu do BRAZILA. Ne znam tko si ni odakle ti te slike, a cisto sumljam da si ti tada bio na tom brodu. To su slike sa MT Pula kojeg je ulovilo veliko nevrijeme juzno od Seatle-a krajem 2007 godine na kojem je bila u to vrijeme i moja malenkost. MT Pula je krcao diesel u Chery Pointu (Blizu Seatle-a) i krenuo prema Hondurasu. Drugi dan nakon parternze spojilo se je nebo i more. Valovi, po nekim procjenama od 20 - 25 m visoki. Prova se je napunila vodom tako da je brod i posada dovedena u opasnost od potonuca. Na nasu srecu brod je dobro gradjen tako da smo se izvukli (hvala trecem maju). Drugo, bio sam i na Verigeu.....ove drige slike gdje nema loseg vremena su Verige. Maki777 obrati malo paznju na kuvertu i na boju cijevi (cijevi na Verige-u su jos uvijek originalno piturane) i nemoj obmanjivati narod koji ovo cita. Budi posten pa se izvini svima koji su ovo citali i priznaj da nisi bio tamo. Na Verige-u si mozda bio....vidjeti cu po crew listi.

[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:27 pm

xx je napisao/la:
Dragi moj maki777 (tko god da se skriva iza tog imena) one slike nisu sa VERIGEA po lošem vrimenu na putu do BRAZILA. Ne znam tko si ni odakle ti te slike, a cisto sumljam da si ti tada bio na tom brodu. To su slike sa MT Pula kojeg je ulovilo veliko nevrijeme juzno od Seatle-a krajem 2007 godine na kojem je bila u to vrijeme i moja malenkost. MT Pula je krcao diesel u Chery Pointu (Blizu Seatle-a) i krenuo prema Hondurasu. Drugi dan nakon parternze spojilo se je nebo i more. Valovi, po nekim procjenama od 20 - 25 m visoki. Prova se je napunila vodom tako da je brod i posada dovedena u opasnost od potonuca. Na nasu srecu brod je dobro gradjen tako da smo se izvukli (hvala trecem maju). Drugo, bio sam i na Verigeu.....ove drige slike gdje nema loseg vremena su Verige. Maki777 obrati malo paznju na kuvertu i na boju cijevi (cijevi na Verige-u su jos uvijek originalno piturane) i nemoj obmanjivati narod koji ovo cita. Budi posten pa se izvini svima koji su ovo citali i priznaj da nisi bio tamo. Na Verige-u si mozda bio....vidjeti cu po crew listi.


Pogledaj malo gore goste, vidičeš da sam ja uspoređujući ustanovio da je to Pula. A sad ko je bio tu, tko nije dogovorite se.
[Vrh] Go down
maki777




Join date : 28.11.2009
Lokacija : R I J E K A

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 8:01 pm

nije istina ono je Verige moj tata je bil na njemu i pitao sam ga i on je to potvrdio a to što je Pula pretrpjela slično nevrijeme to me ne zanima
[Vrh] Go down
godra

godra


Join date : 25.03.2012
Age : 34
Lokacija : Bijela,Montenegro

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: ISTRA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet tra 19, 2012 12:19 am

U Bijeloj je na zavrsne radove bila Novogradnja 713,Rijeckog brodogradilista 3 Maj koja je gradjena za Uljanik Plovidbu iz Pule.
Brod ce nositi ime "ISTRA"
ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra1


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra2f


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra3


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra4


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra5

[Vrh] Go down
godra

godra


Join date : 25.03.2012
Age : 34
Lokacija : Bijela,Montenegro

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: ISTRA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet tra 19, 2012 12:22 am

Jos malo slika
ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra6


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra7


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra8


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra9


ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Istra10

[Vrh] Go down
Interkostal

Interkostal


Join date : 23.03.2010
Age : 52
Lokacija : Doma u toplome...

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet tra 19, 2012 10:43 pm

Godra,

Odlične slike ! Ako možeš daj koju i za Blue Line koji je tamo pa postaj na misto blue line-a.
Svaka čast!
[Vrh] Go down
godra

godra


Join date : 25.03.2012
Age : 34
Lokacija : Bijela,Montenegro

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet tra 19, 2012 10:45 pm

Interkostal je napisao/la:
Godra,

Odlične slike ! Ako možeš daj koju i za Blue Line koji je tamo pa postaj na misto blue line-a.
Svaka čast!
Vec je postano Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Interkostal

Interkostal


Join date : 23.03.2010
Age : 52
Lokacija : Doma u toplome...

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimečet tra 19, 2012 10:53 pm

godra je napisao/la:
Interkostal je napisao/la:
Godra,

Odlične slike ! Ako možeš daj koju i za Blue Line koji je tamo pa postaj na misto blue line-a.
Svaka čast!
Vec je postano Very Happy Very Happy

HVALA cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
dari

dari


Join date : 22.01.2012
Lokacija : rijeka

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimened svi 13, 2012 3:32 pm

[quote="Interkostal"]
godra je napisao/la:
Interkostal je napisao/la:
Godra,

Odlične slike ! Ako možeš daj koju i za Blue Line koji je tamo pa postaj na misto blue line-a.
Svaka čast!
Vec je postano Very Happy Very Happy

odlicne slike cheers cheers cheers

neznam samo zasto je brod istra i dalje u luci 3.maja scratch
dali e u luci zbog ˝novca˝ ili Question Question Question
[Vrh] Go down
godra

godra


Join date : 25.03.2012
Age : 34
Lokacija : Bijela,Montenegro

ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: "ISTRA"   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitimened svi 13, 2012 9:54 pm

[quote="dari"]
Interkostal je napisao/la:
godra je napisao/la:
Interkostal je napisao/la:
Godra,

Odlične slike ! Ako možeš daj koju i za Blue Line koji je tamo pa postaj na misto blue line-a.
Svaka čast!
Vec je postano Very Happy Very Happy

odlicne slike cheers cheers cheers

neznam samo zasto je brod istra i dalje u luci 3.maja scratch
dali e u luci zbog ˝novca˝ ili Question Question Question

Zbog novca,dok je brod jos bio u Bijeloj,jedan clan posade(predstavnik "3 MAJ"a) mi je rekao da brod jos za neko vrijeme nece biti predat narucitelju,jer kako on kaze nemaju novca za otplatu broda.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ULJANIK PLOVIDBA   ULJANIK PLOVIDBA - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ULJANIK PLOVIDBA
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Splitska obalna plovidba
» Atlantska plovidba Dubrovnik
» TANKERSKA PLOVIDBA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Teretni brodari :: Domaći teretni brodovi-
Forum(o)Bir: