Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Hrvatski putnicki brodari

Go down 
+34
barbajure
shipfun
Popaj
glazbenik1
Vicenco
cima
Adventure of the Seas
Robert
lekadol
glava79
grintalo
montokuc
ilirija
PORT SPLIT
akul
dinko3
Luka
Kristian
sidro
klipić
MARKO POLO
markost
korkira1
PetrV
Portos
tnardell1
andrej
Achille Lauro
FRED
croships
USS Nimitz
Admin
BlueLine
man750
38 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
markost

markost


Join date : 31.12.2008
Age : 44
Lokacija : Solin

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimesri sij 14, 2009 7:12 pm

"Zamošće" je uvik tu privezano kad ne vozi , večinom zimi.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimesub tra 11, 2009 2:00 pm

Evo prije neki dan došao je katamaran Melita mjenjati Nonu Anu pa evo malo slika


[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimesub tra 11, 2009 2:00 pm

[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
[Vrh] Go down
klipić

klipić


Join date : 13.04.2009

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 13, 2009 11:50 pm

andrej je napisao/la:
slažem se za istru...a zajc je dosta loš brod...ima loše manevarsje osobine - slab pramčani, zatim on nema vanjske komande nego zapovjednik uz otklon kormila, govori i položaj pojedniog motora (npr. lijevi nazad, desni naprijed, desno 20), što onda uzokuje spor manevar....zapovjednik može izravno upravljati samo sa pramčanim propelerom....nespretan je za lokalne jer nema protočnost rampi (samo na krmi ima rampu, ove na bokovima su neupotrebljive)...jako je osjetljiv na skretanje (jako se naginje na stranu)....istra je neusporedivo bolja....
strojarnice od oba broda su groblje Wink na zajcu za manovre radi svih 5 DEUTZ motora(generatora) to su motori sa bagera Razz svaki jedva drzi 100kw (žalosno)tako da šta se tiče pramčanog propelera nije ni čudo što je manovra spora jer nesmije forsirati radi back outa.brod je bio vojna bolnica i specijalno je radjen za Pescaru tj za ulazak u kanal...ima aktivno kormilo koje mu omogucava ulazak sa pogašenim glavnim motorima.a istra je zapuštena ali joj dajem prednost nad zajcem jer ima 2 man(generatora) plus šaft generator na lijevoj osovini....puno para bi trebalo u nju uložiti....i puno troši jer ima 4 burmajstera ako me pamćenje služi svaki po 12 cilindara v...te ide na euro diesel Laughing tih motora je na svijetu proizvedeno samo 6 komada od toga su četri na istri pa ti vidi za djelove a zajcevi fiati to je posebna priča Laughing fiat dugo godina ne prizvodi velike motore...dijelova nema...zadnje polovne 4 glave su nabavljene sa metisa 2007 Laughing toliko ukratko!ciao!
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 9:07 pm

Je to je istina da su ti brodovi stari, ali kad bi se u njih uložilo mogli bi još dosta godina kvalitetno ploviti do naših otoka.
Bar dok se ne nabavi nekoliko zatvorenih i brzih trajekata za linije prema Visu, Lastovu...
Ako su strojarnice groblja, al se ne mogu zamjeniti motori.
[Vrh] Go down
klipić

klipić


Join date : 13.04.2009

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimečet tra 16, 2009 11:22 pm

FRED je napisao/la:
Je to je istina da su ti brodovi stari, ali kad bi se u njih uložilo mogli bi još dosta godina kvalitetno ploviti do naših otoka.
Bar dok se ne nabavi nekoliko zatvorenih i brzih trajekata za linije prema Visu, Lastovu...
Ako su strojarnice groblja, al se ne mogu zamjeniti motori.
bi moglo bi se zamjeniti motore,no ima tu i kilometri cijevi,sanitarije,vodovi,brda popratnih uređaja da ne nabrajam ostalo...kad sve zbrojiš isplati se prodati i kupiti polovni par godina star....primjera radi jedna glava za jedan cilindar generatora košta 20 000 eura : ) a da bi ugradio nove motore trebao bi izrezati cijelu oplatu broda i ponovo je variti...kako bi to izgledalo...a star brod...a košta..a joj!
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimened tra 19, 2009 11:15 pm

Ima li ko podatke di je ˝Princes of Dubrovnik˝ od ATLASA, i ako ko ima slike.
Prve godine kad je došla ˝Adrijana˝ i kad je išla na remont plovila je do Ubli, tad sam plovi s tim gliserom i svidi mi se.
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:39 pm

Prekrasna je ova prinčipesa, jedno tri puta lipša od katamarana. Koliko je brza?
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:42 pm

Neznam tocno brzinu ali je ljepotica i ima dvije palube za putnike.
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:44 pm

Znam, a i vidi se sa slika. Plovi sam jedanput s njom do Hvara na doljnjoj palubi. Ajme koji gušt kad prođe kroz val.
[Vrh] Go down
croships




Join date : 13.02.2008

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:45 pm

Max brzina je 28 čvorova
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:49 pm

Pa dobro to je solidna brzina za ovakav tip broda.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:57 pm

Cijelu zimu je proveo u Dubrovniku.Gdje on ljeti vozi?
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:59 pm

Jel ima pramčani, jer nema JET nego pripele, pa prepostavljam da mu manevar ni baš najbolji.

Pa je solidna brzina. Još kad bi Jadrolinija nabavila par ovakvih umjesto katamarana. I mislim da mora bit stabilniji po moru.

Koliko znam liti plovi na relaciji Pula - Venecija (ispravite me ako griješim).
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:01 pm

Neznam tocno na kojoj liniji vozi ali vozi u sezoni između Istre i Italije
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:05 pm

A onda plovi iz Pule prema Veneciji ili iz Poreča prema Veneciji jer su to jedine luke iz idu takve linije jer sam ove zime bio u Poreču i tamo je neki katamaran ne znam mu točno ime ali znam da ide iz Poreča prema Veneciji ili Trstu.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:11 pm

Evo našao sam ga to je Princ of Venice i plovi ljeti od Poreča prema Veneciji.Maksimalna brzina mu je 25 milja.To je Kompasov brod od naših susjeda janeza.
[img][You must be registered and logged in to see this link.][/img]
Benetke.com
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:13 pm

Uf cili son se naježi, ne liči na ništa.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:15 pm

Ovaj ne može ja mislim isploviti kada je more 2. lol!
[Vrh] Go down
Kristian

Kristian


Join date : 18.03.2009
Age : 31
Lokacija : Zadar

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:19 pm

"Princ Zadra"

odrzava najcesce brzobrodsku liniju Zadar-Olib-Silba-Premuda
max brzina 34kn (prosli tjedan sam s njim bio na Silbi)
ima 2 kata
na prvom prima oko 280 putnika,a na drugom 70

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 1:37 pm

MARKO POLO je napisao/la:
Evo našao sam ga to je Princ of Venice i plovi ljeti od Poreča prema Veneciji.Maksimalna brzina mu je 25 milja.To je Kompasov brod od naših susjeda janeza.

ja sam ga bio vidio uživo baš je lijep neznam kad plovi a kad ne ali mi se svidio( IZ VANA)
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:02 pm

[ VIJESTI ]
Vijesti
31. ožujak 2009
'NIKOLINA' PLOVI U - NIGERIJU


Dvotrupac 'Nikolina', jedan od najmanjih ali i ponajboljih brzih brodova pod hrvatskom zastavom, zauvijek je otišao iz Jadrana. Nakon višemjesečnih uzaludnih pokušaja da novoga vlasnika pronađe u Hrvatskoj, tvrtka B.I.N. Plovidba d.o.o. iz Solina prodala ga je čak u Nigeriju. 'Nikolina' je pod našom zastavom zaplovila 2003. godine, kad je kupljena u Hamburgu, a ponajviše je prevozila turiste na transferima do otoka.
Brod je izgrađen u norveškom brodogradilištu Holen Mekaniske Verksted A/S u Langevaagu. Dovršen je u rujnu 1995. godine pod imenom 'Iris III' . Dug je 25,5 i širok 7,7 metara, može primiti stotinu putnika, a plovi brzinom od 30 čvorova.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:33 pm

HAHAHAHAHAHAHAHAHAH Bože koj katamaran Very Happy Razz Very Happy mora da bi bilo vrlo lijepo ploviti s ovim do Lastova ili Visa po jakoj buri Razz Very Happy Razz
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:35 pm

Luka ne kudi konja kojeg nisi jahao. Laughing Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:43 pm

sidro je napisao/la:
Luka ne kudi konja kojeg nisi jahao. Laughing Laughing Laughing Laughing
hahaha a ti jesi Question ajde molim te ako nemože Korčula ... može ali...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski putnicki brodari   Hrvatski putnicki brodari - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatski putnicki brodari
[Vrh] 
Stranica 4 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: