Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Brodovi Linijske nacionalne plovidbe

Go down 
+61
barbajure
kulaf
pero
file
markost
alandfrst
val
zadar21
Popaj
andrej
Boby
josko
pšb
DvM
stig9
little bad town
DJ1962
kmudri
Vicenco
Achille Lauro
Helmsman
tgrandov
mrvica
viki007
ilirija
ivan mikelić
10bofora
damir fido
tandara
Admin
tanak
5AR
hrvoje
cima
jadran
TORCIDA
more
ero
FRED
speed61
kalmar ri
crni_balkanac
Korkira
Hans de Graaf
Gusseppe
glazbenik1
Luka
Brocki covik
Portos
TomekZG
Bartol Kašić
korkira1
glava79
Robert
maki777
Kristian
croships
ivan74
631
sali
sidro
65 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 1:18 pm

E to je već čudno. Sam si napisao da je područje Valbiska-Merag imuno na buru, možda je jednostavno bilo do kapetana
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 1:39 pm

Ne, to znači, da ovo stometarsko čudo ima problema pri malo jačim povjetarcima.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 2:09 pm

Onda se opet dovodimo do one "do kapetana". Kapetan jednostavno ne želi dovesti brod, posadu i putnike u opasnost
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 8:29 pm

Ne, to ti govori da ovo čudo ne može ploviti na Vb - Lo.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 8:37 pm

To znači koga briga za sigurnost, samo da dođe do Lopara. Kapetan Krka je očito odgovoran i zna što čini!
[Vrh] Go down
jadran




Join date : 16.04.2009

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 9:29 pm

KRK nije trajekt za Valbisko-Lopar ovo je svim jasno.
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 9:43 pm

little bad town je napisao/la:
To znači koga briga za sigurnost, samo da dođe do Lopara. Kapetan Krka je očito odgovoran i zna što čini!

Dragi, cilj trajekta je da dođe od točke A do točke B po buri od 30 čvorova, briga me hoće li se on zvati Krk, Cres, Lastovo, što već, samo da dođe. Krk to ne može i to je svima jasno, osim ovim glavešinama, kojima će u glavu doći to ubrzo kad nastupi Jadrolinija po ovim buretinama, a onda će lijepo stajati na otoku i moliti čak i ovu krametinu Nosača da ih preveze na kopno, što je više puta potvrđeno.

Što se mene tiče Krk može ploviti po ljeti vikendima kad je njegov kapacitet potreban, jer čak i na ovoj liniji zna biti po 100-tinjak automobila na čekalištu za Krk ili Rab. Po zimi treba trajekt malog kapaciteta, ali da redovno vozi, onda će se ljudi naviknuti na sigurnost koju ova linija pruža, što do sada nije bio slučaj. Jednostavno, Jadrolinija želi škartati trajekt na ovu liniju i to je to. Što Krk nisu stavili na Prizna-Žigljen, Brestova-Porozina, Zadar-Brbinj, pa ako Rabljani (prvenstveno Loparani) žele moderan trajekt, zašto ga na Lastovu ne žele? Što Korčula nije moderan trajekt? Ovo je jadno shvaćanje ove linije, koja u slučaju da Krk dobije koncesiju postaje poligon za pranje love. Jer dok se linije i subvencije smanjuju, tu će Krk lagodno prevoziti par automobila, ali to tek kad bude vozio, a ne čamio po buri u Loparu.


Zadnja promjena: tandara; sri lis 22, 2014 9:56 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 9:56 pm

Dobro,kad je na Rabu izvanredna bura, onda evo vama Valuna ili Sv. Jurja pa onda lijepo tišina!
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 9:59 pm

Ti ništa ne razumiješ. Pa ne mogu ti trajekti voziti kad oni nisu prijavljeni, ali to Jadroliniji nije problem, jer oni svašta čine. Uostalom, ti trajekti imaju posla na važnijim linijama.

Kad sam ja, koji je toliko srao po Nosaču, protiv njegovog micanja s ove linije, onda znaš što je i kako je.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 10:55 pm

Ja znam da nisu prijavljeni, no oni su jedni od najstabilnijih trajekata u Jadroliniji, bili bi dobri. No varam se...
Gdje bi mi stigli da se linije ukidaju te mijenjaju koncesionari po logici 50 za 1 protiv!
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 10:59 pm

Kad bi na ovu liniju utopili Vladimira Nazora ja bih cvjetao od sreće. Ali Nazor će voziti ZD-ML 3-4 kn manjom brzinom od minimalno propisane (15 kn), ali u ovakvoj državi možeš sve, pa tako i uzalud baciti 8 mil eura poreznih obveznika  na novogradnju koja nema gdje voziti. Jer ovo što sada izvode Ilovik i Krk je *ebanje mačku matere.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 11:14 pm

Koncepcija Ilovik/Krk u ovih par dana funkcionira bolje nego što će LNP na Valbiska-Lopar ikada funkcionirati. Svaki put oboje odu barem napola napunjeni. To što je Rabljanima očito dosta Nosača to sve govori. Traže se promjene i to je to!
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 11:38 pm

Što se pjeniš? lol!  Koncepcija Ilovik/Krk funkcionira? Za što su oni funkcionalni? Pokazalo se već ovo ljeto da kombinacija Ilovik/Kornati-Brač stvara odstupanje od voznog reda zbog dugog ukrcaja i iskrcaja. Kad sam mislio na *ebanje mačku matere onda sam mislio na to da bi Ilovik i sam mogao održavati vezu kao što to i čini već nekoliko godina, a ne ove koncepcije s trajektima ovakva kapaciteta. Kao da Rabljane zaboli Nosač, i tako se gotovo svi voze preko Stinice. Mi ovdje diskutiramo o nelogičnosti kandidiranja trajekta Krk za liniju Vb-Lo. Ne vidim što znači u svemu tome tvoja privrženost za trajekte koji voze za Cres, jer ako se tebi sviđaju i voziš se s njima, ne znači da su dobri za ovu liniju. Zato Lastovo vozi za Lastovo, Sv. Juraj za Pag, Hektorović za Vis, a Kornati za Pelješac, jer odgovaraju kapacitetom i karakteristikama za te linije, a ovdje se radi o gluposti koja očito Jadroliniji može proći.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimesri lis 22, 2014 11:53 pm

Nemoj se uvrijediti jer ja stavljam malo uskličnika itd. Razz
Kad su Kornati došli plovili su na način na koji plovi svaki par Iloviku. Ilovik se drži plovnog reda, Kornati ne. Bilo je problema koji su čak doveli život u opasnost. Meni Kornati nikako nisu sjeli, dok Brač i Krk jesu. Odmah nakon dolaska Brača uveo se neki red, svaki trajekt ima vrijeme kad će isploviti i to funkcionira i nitko se ne žali. Naime zimi je jedan polazak više, ljeti jedan do dva. To očito unosi ravnotežu među trajektima. Hitnim službama ovo pogotovo paše jer imaju skraćeno vrijeme od točke A i točke B te imaju manje razloga za zvanje izvanrednog trajekta koji je izuzetno skup (7000-10000 kn)
[Vrh] Go down
stig9




Join date : 02.11.2011
Lokacija : Zagreb

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimečet lis 23, 2014 10:27 am

tandara je napisao/la:
little bad town je napisao/la:
Ja znam da nisu prijavljeni, no oni su jedni od najstabilnijih trajekata u Jadroliniji, bili bi dobri. No varam se...
Gdje bi mi stigli da se linije ukidaju te mijenjaju koncesionari po logici 50 za 1 protiv!

Kad bi na ovu liniju utopili Vladimira Nazora ja bih cvjetao od sreće. Ali Nazor će voziti ZD-ML 3-4 kn manjom brzinom od minimalno propisane (15 kn), ali u ovakvoj državi možeš sve, pa tako i uzalud baciti 8 mil eura poreznih obveznika  na novogradnju koja nema gdje voziti. Jer ovo što sada izvode Ilovik i Krk je *ebanje mačku matere.

A preko zime bi 5 kamiona na ZD-ML sa 15 KN trebao voziti Dubrovnik, Zadar ili Liburnija? Mislim, nije baš da se brodari otimaju za tu liniju. Lako se držati propisa (koje donose oni koji s plovidbom/prometom imaju veze ko ja s nuklearnom fizikom pa su tako mogli tražiti brod s 200 mjesta i 25 KN) na Preku ili Supetru gdje se može zaraditi, ali M. Lošinj baš i nije od takvih. Iako bi volio da za Lošinj cijelu godinu ide Kašić s jačim motorima mislim da je Nazor unatoč brzini trenutno najbolje što tamo može ploviti. (zanemarimo priču o Jadrolinijinim krivim kupovinama odnosno prodajama/raspremama jer treba gledati trenutnu situaciju koja je daleko od blistave)

Slažem se da je Krk na Valbiska-Lopar debilana, ali ionako svi znamo da on tamo osim eventualno dva vikenda u sezoni neće ploviti već će tamo biti Valun ili Lubenice (postoji i mogućnost s Krševanom/Supetrom koji su samo manje zlo od Krka ali mislim da oni otpadaju).
Možda je Krk prijavljen samo zato jer Valunu/Lubenicama nije istekla koncesija za koju su prijavljeni.

Možda nisam u pravu, ali treba se zapitati koliko ljudi je zbog iskustava s vožnjom u nazad (s prikolicama i kamp kućicama) i okretanjem na Nosaču odustalo od ove linije i otišlo na Stinica-Mišnjak.

Što se koncepcije Ilovik-Krk tiče mislim da je bolje da zimi obadva plove umjesto da jedan stoji cijelu zimu na vezu kao Bol, a i sitacije s izvanrednim isplovljavanjima koje spominje little bad town, a do kojih dolazi svako malo su dovoljan razlog za dva trajekta.
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimečet lis 23, 2014 12:04 pm

Iskreno zimi na trajekt za Zadar se ukrcaju par domaćih, te jedan-dva kamiona od Turisthotel vešeraja, no ja se nebi bunio da vidim npr. Zadra lol! . Šalu na stranu, zimi na ML-ZD treba nešto brzo ali ne s puno kapaciteta. Složio bi se da Kašić s bržim motorima bi bio pogodak, možda ne zimi, ali što god skrati put od 5-6 sati je dobrodošlo.

Naravno da Krk nije potreban tamo, tolika grdosija za 8 polaska dnevno, no svidio mi se komentar Jadrolinijine uprave: "Krk je prijavljen jer bi plovio". Iskreno ja bi volio vidjeti Valuna tamo ili čak Hanibala, koliko ludo to zvučalo.

Mislim da se LNP ne provodi dobro s Jadrolinijom. Izgubili su sezonsku katamaransku PU-ML-ZD, kasnije je ta ukinuta, no ne Jadrolinijjnom krivicom nego krivicom grada Mali Lošinj, koji nije imao para (iscjedili ih lol! ). Sada gube i trajektnu...nije ni čudo da ih optužuju do zla boga
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimečet lis 23, 2014 12:37 pm

A zimi dva povratna putovanja geek
[Vrh] Go down
DJ1962




Join date : 06.09.2014
Lokacija : SPLIT

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet lis 24, 2014 7:57 am

Nisu izgubili liniju pu -zd već su sami odustali,direktora Jadrolinije za direktora Croatia airlines pa umjesto dasch sa propelerima pošalje boing 747-400 sa dva kata na liniju Zagreb -Split.

Zabranjeno je pisanje VELIKIM slovima!!!
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet lis 24, 2014 12:19 pm

direktora Jadrolinije za direktora Croatia airlines pa umjesto dasch sa propelerima pošalje boing 747-400 sa dva kata na liniju Zagreb -Split.

Zašto je to sad bitno, jel ovo forum o brodovima ili avionima?

A to što su od PU-ML-ZD odustali to im još više ne ide u korist.
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet lis 24, 2014 12:48 pm

Ajde dosta! Ovo je prešlo u teški troll. DJ je za LNP, a lbt je za Jadroliniju, i tako unedogled. To više nije rasprava koja se temelji na nekim činjenicama, već osobnoj privrženosti. Tu privrženost pokažite u temi o brodovima kojih više nema, a ne ovdje.
[Vrh] Go down
glazbenik1

glazbenik1


Join date : 13.12.2009

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet lis 24, 2014 1:42 pm

Evo danas za Žirje nije plovio isplovio trajekt vjetar NE 10 KT. Ukupno 3 neisplovljavanja od kad se pogoršalo vrijeme. Nasuprot tome LNp je sve obavio besprijekorno.Dakle ne navijam za nikog, samo iznosim činjenicu. Putnici su ljuti zato što na nijedan način ne saznaju tu informaciju već na rampi broda. Inaće se na izvještajima HAK-a Šibenik ne spominje..No da se vratim na ovo navedeno, i možda ovo malo potakne na razmišljanje one koji su za promjene na ovoj liniji, gdje je Nosać plovio bez izostajanja, iako je bilo poteškoća pri ukrcaju i iskrcaju zbog jedne rampe, treba dodati da "šlapa"samo tako i može krcati vozila.
[Vrh] Go down
DvM

DvM


Join date : 03.04.2009

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet stu 07, 2014 10:13 am

Na osnovi članka iz Novog Lista o liniji Valbiska - Lopar, čini se da ima LNP namjeru nabaviti ovo čudo

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
tandara




Join date : 20.08.2011
Lokacija : Varaždin

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet stu 07, 2014 2:19 pm

DvM je napisao/la:
Na osnovi članka iz Novog Lista o liniji Valbiska - Lopar, čini se da ima LNP namjeru nabaviti ovo čudo

[You must be registered and logged in to see this link.]

Malo pročitaj prethodne kometare, tamo ti sve piše!
Btw. linija je u prekidu već četvrti dan.
Edit: DavorVis
[Vrh] Go down
little bad town




Join date : 28.04.2014
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepet stu 07, 2014 3:23 pm

To izgleda kao redizajnirani Mate Balota.
[Vrh] Go down
DJ1962




Join date : 06.09.2014
Lokacija : SPLIT

Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitimepon stu 10, 2014 9:26 am

tandara je napisao/la:
DvM je napisao/la:
Na osnovi članka iz Novog Lista o liniji Valbiska - Lopar, čini se da ima LNP namjeru nabaviti ovo čudo

[You must be registered and logged in to see this link.]

Malo pročitaj prethodne kometare, tamo ti sve piše!
Btw. linija je u prekidu već četvrti dan.
Edit: DavorVis

možeš mi reći šta je to pisalo u svezi Nireast?

DJ1962 molim da ne koristiš velika slova!!!


Zadnja promjena: Portos; pon stu 10, 2014 9:35 am; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : caps lock)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Brodovi Linijske nacionalne plovidbe   Brodovi Linijske nacionalne plovidbe - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brodovi Linijske nacionalne plovidbe
[Vrh] 
Stranica 11 / 18.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Trajekti Rapske plovidbe
» Brodovi JRM
» Brodovi JPS-a
» Brodovi u Vukovaru
» Ribarski brodovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Linijska nacionalna plovidba i Blue line :: Linijska nacionalna plovidba-
Forum(o)Bir: