Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)

Go down 
+28
DavorVis
shipfun
crni_balkanac
tnardell
Pelegrin
tandara
josko
ilirija
kulaf
pero
Popaj
Achille Lauro
little bad town
e6stjmx3
Brocki covik
viki007
kmudri
ikar
Luka
croships
pagus
Tlimfocit
ero
5AR
cima
glava79
Boby
azzurra
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 2:14 pm

Za sada samo dvije slike ovog malog diva. Predivan i odličan. Kad uhvatim vremena bit će još. Pozdrav iz Hellas Smile

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimečet ruj 26, 2013 10:47 am

Odlične, čekamo još! Smile
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimečet lis 17, 2013 9:21 pm

Evo jedan kratki video s Youtubea koji bi trebali pogledati i naši veliki stručnjaci u Jadroliniji i Blue Lineu, ali i ekipa u našim brodogradilištima. Pošto se mi uvijek hvalimo da imamo najbolja brodogradilišta nakon ovih 13 minuta može se vidjeti da postoji puno boljih. Plus nakon što naše brodogradilište napravi trajekt u debelom je minusu što sumnjam da je slučaj s ovim nizozemskim brodogradiilštem.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 11, 2013 11:11 am

Europalink ne može pristati u Anconi očito zbog jake bure pa je krenuo prema našoj obali.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 11, 2013 2:47 pm

Izvukao se i sad paralelno s nasom obalom plovi prema Grckoj direktno. Luka u Anconi vjerojatno zatvorena.
[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 11, 2013 5:21 pm

Tlimfocit je napisao/la:
Izvukao se i sad paralelno s nasom obalom plovi prema Grckoj direktno. Luka u Anconi vjerojatno zatvorena.
I Cruise Olympia čeka ispod Dugog otoka
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimened stu 17, 2013 1:28 pm

Sad gledam na AIS-u, iz Venecije isplovila Audacia, zašto su preimenovali Coraggia?
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimened stu 17, 2013 2:02 pm

Mislim da se početkom 2014. vraća Grimaldiju, ali nisam siguran. Postojao je već jedan sličan brod pod imenom Audacia, ali ga je Grimaldi iznajmio jednoj kompaniji iz Turske čini mi se. Jedno vrijeme sam viđao Audaciu u Barcelonu kad je vozila za kompaniju Acciona. Pošto su to sve sestrinski brodovi jako ih je teško pratiti. Tim više što im je većini vlasnik Grimaldi (osim dva Superfasta) i što jako često mijenaju boje/imena. Možda se čak Coraggio i prije zvao Audacia. Neznam. Nešto mi šteka marinetraffic.com pa nemogu provjeriti, ali postoji šansa da Audacia ide za Maltu. Tko može neka provjeri.
EDIT: Coraggio i Audacia su zamijenjeni. Coraggio otišao prema Genovi, a Audacia preuzela Venezia-Patras. Mislim da ovo ima veze s Grimaldijevim rošadama na liniji za Maltu.

E sad to možda ima veze s novonastalom situacijom za ANEK jer priča se da je u (velikim) problemima. Naime, prije par godina je iznajmio dva predivna trajekta LEFKA ORI i SOPHOCLES V. kompaniji iz Koreje (Južne). Zadnje vrijeme ti su brodovi stali vezani u luci Busan jer je ta kompanija (mislim da se zove Jeju Cruise) otišla u stečaj. Ako sam dobro shvatio, ta se dva broda vraćaju u Grčku i ANEK jednostavno nezna što će s njima. Do sada su mu oni donosili extra profit jer su bili iznajmljeni.

A sada će po mojoj logici vratiti Coraggia i Forzu kompaniji Grimaldi i staviti svoja dva broda tu. Naravno, LEFKA ORI i SOPHOCLES V. su puno skuplji za održavanje od Coraggia i Forze jer su to trajekti tipa ELYROS, odnosno nešto slično HELLENIC SPIRITU. Dakle, puno kabina, puno salona, puno osoblja, mala zarada. Ovo zadnje je moje nagađanje. Neznam točno. Možda saznam nešto ovih dana.

Inače, nevezano uz ovo, grčki operateri očekuju bolju sezonu iduće godine. To se vidi i po popustima koji su ove godine manji nego prošlih goidna. Primejra radi, lani je EARLY BOOKING DISCOUNT došao čak do 30%, a ove godine je 10%. Ne skidaju se više gaće. Wink
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimened stu 17, 2013 11:45 pm

Hvala ti na korisnim informacijama. Nisam ni znao da su Lefka i Sophocles u Busanu. Vjerojatno im, onda kako si rekao, slijedi povratak doma, ako ANEK vraća Grimaldiju brodove.

Kako se jako razumiješ u tu problematiku, zanima me tvoje mišljenje. Misliš li sad kad smo u EU da bi Rijeka u doglednoj budućnosti mogla biti povezana s Grčkom, onako kako je to nekad bilo?

Po mojoj računici Rijeka je bliža kamiondžijama iz srednje i istočne Europe nego Trst, samim time bi i prijevoz brodom bio jeftiniji jer je kraća ruta.

Nekako se potajno nadam da bi grčke ili talijanske grdosije (Minoan, Grimaldi, Anek, Superfast) mogle doći i do Rijeke jednog dana, a ne da ih se samo vidi iz Pule ili s Dugog otoka kad ih bura natjera na plovidbu uz obalu.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 12:54 pm

Ova dva Grimaldijeva će voziti još neko vrijeme. Do kada, neznam. Nešto se šuška i da će ta dva kupiti Attica za neke linije, možda čak za Blue Star. Sve su to zasad nagađanja.

A što se tiče Rijeke....Nevolim se petljati u politiku, ali je to nekad neizbježno. Dovele su su puste ceste, obilaznice, tuneli, mostovi oko Rijeke, a luka u Rijeci to ništa ne koristi. Ajmo reći da je Rijeka jednako udaljena za kamione kao i Trst, ali je kraća za brodove tako da bi brodari tu mogli dobro zaraditi. Međutim, teško će Grimaldiju pasti napamet ajmo mi sad malo do Rijeke voziti. Neko iz luke Rijeka (grada Rijeke) ih treba pozvati za stol, dati ponude, ideje i dokazati zašto bi se to Grimaldiju isplatilo....a to koliko ja vidim nitko ne radi. Ali to nije jedino...

Sve se može svesti na nekoliko činjenica: 1. loša uprava luke Rijeka i grada Rijeke, 2. veliki gospodarski potencijal sjeverne Italije kojima je ipak nešto bliži Trst od Rijeke, 3. malo problematična veza Rijeke s Italijom i Austrijom (onih par kilometara autoputa šta Slovenci zbog VLASTITIH interesa ne žele napraviti da se spoje Italije i Hrvatska), 4. nesklonost kompanija koje voze za Grčku da eksperimentiraju u ovo teško vrijeme, 5. tradicija već 15ak godina da se za Grčku ide iz Italije....

Kako ja to vidim, teško da će se nešto promijeniti. Nažalost. Objektivno, iz Austrije i Njemačke (koji generiraju većinu prometa prema Grčkoj) je najelegantnije doći do Venecije, eventualno do Ancone. Možda u nekoj budućnosti kada Hrvatska i Slovenija postanu malo jače gospodarski se javi i potreba za vezom sa Grčkom. Ali realno, što to mi izvozimo u Grčku, odnosno Grčka izvozi u RH. Ili Sloveniju? Ništa posebno....nažalost....

Tako da ćemo Superfaste i Grimaldije gledati samo kad idemo na ljetovanje u Grčku ili kad budemo na Visu ili u Puli. Nažalost.

P.S. Hvala na komplimentu. Smile
[Vrh] Go down
Boby




Join date : 12.09.2010
Lokacija : Split- Hvar

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 3:20 pm

A Split? Da li postoji mogučnost da Split bude povezan sa nekom od Grčkih luka, s obzirom da je Split puno bliži Grčkoj od Venecije , Trsta ili Rijeke.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 3:32 pm

@Tlimfocit

Hvala što si izdvojio vrijeme i dao svoje mišljenje. Smile

Ja sam samo izložio pozitivne aspekte toga da trajekti idu iz Rijeke, kraća ruta, niža cijena.
Naravno, kako si i sam napisao negativnih je više, nesposobnost lučke uprave na prvom mjestu. Koliko se samo prašine dizalo oko dovođenja kruzera. Na kraju dođe jedan godišnje, a za koju godinu stiže i Carnival Destiny čak..
Sad se popularizirale mega jahte, to se kao nešto maknulo s mrtve točke, 4 ili 5 brodova je takvih trenutno u luci, pa se kao nešto radi.
Kontejnerski terminal, tolika investicija, a jako sporo raste promet, činilo mi se da Filipinci dobro rade posao, a sad mi to više liči na prelijevanje iz šupljeg u prazno.
Infrastruktura je u Hrvatskoj solidna što se ceste tiče, ali ono što si rekao potpuno se slažem, kao da Slovenci sabotiraju izgraditi  autocestu od Kozine do Pasjaka ili makar od Postojne do Jelšana, možda bi i prijevoznicima onda riječka luka bila interesantnija, samim time bi i Cruise Europa došla na Kvarner.

Politika, politika...

@Boby
Split je jaka putnička luka, ali po mom mišljenju tu je problem lošija povezanost posebno ako se sječe kroz Bosnu, jer prijevoznici žele čim prije doći do luke i što manje platiti prijevoz brodom.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 5:37 pm

Svaka pametna drzava stiti svoje interese. Zasto bi Slovenci gradili cestu do Rijeke kad imaju Kopar. To je normalno razmisljanje jedne zemlje. No to je druga prica.

Ja o luci Rijeka mogu govoriti samo ba temelju onog sto vidim kad prodjem kroz Rijeku ili sto vidim na AISu. A to je lose. Losa uprava, nikakvo gospodarstvo u zaledju samo su neki od razloga tog stanja.

A sto se tice Splita....Uzmimo za primjer broj kamiona koji prodju cestom Milano-Verona u danu i recimo da samo 0.5 posto ide prema Grckoj. Broj je strasan pa i sada u krizno vrijeme. Uzmimo isti podatak na autocesti Ploce-Zagreb i sve da ide 20 posto tih kamiona u Grcku to je zanemariv broj. A ide mozda 5 kamiona dnevno. Tako da.... A promet osobnih vozila je nikakav, jedino par autobusa ljeti.

Nazalost sve dok se u RH i BiH ne pocme raditi, a u Madjarskoj i Sloveniji ozbiljnije raditi mi necemo moci napuniti niti trajekte Regina della Pace i Zadar 2 puta tjedno prema Italiji, a kamoli Superfast 1 ili 2 prema Grckoj. Ja bi jako volia da sam u krivu.
[Vrh] Go down
ikar

ikar


Join date : 01.02.2009
Age : 32
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 9:34 pm

shipfun je napisao/la:
Na kraju dođe jedan godišnje, a za koju godinu stiže i Carnival Destiny čak..
Stiže u 2015. Crystal Serenity (a ne Carnival Destiny), i to ne zaslugom lučke uprave ili turističke zajednice nego zaslugom nekoliko visoko rangiranih časnika na tom brodu koji dolaze iz Ri i okolice!
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 9:40 pm

Carnival povlaci svoje brodove sa Mediterana. Megakruzeri od 11.2014. nesmiju prolaziti atraktivnom rutom kroz Veneciju prema sjevernom dijelu lagune i luci pa ce homeport kruzerima prijeci u Trst ili Kopar. Nasa mala zemlja je i u ovome van igre. Doduse u Rijeci mislim da cak i nema gaza na putnickom terminalu.
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepon stu 18, 2013 11:41 pm

ikar je napisao/la:
shipfun je napisao/la:
Na kraju dođe jedan godišnje, a za koju godinu stiže i Carnival Destiny čak..
Stiže u 2015. Crystal Serenity (a ne Carnival Destiny), i to ne zaslugom lučke uprave ili turističke zajednice nego zaslugom nekoliko visoko rangiranih časnika na tom brodu koji dolaze iz Ri i okolice!
Mislio sam na njega, a krivo napisao. Znao sam da lučka uprava nema veze s tim dolaskom jer su totalno nesposobni.

Rijeka da nema ove dvije kontejnerske linije koje se redovno servisiraju + feedere gotovo se i ne bi smjela zvati lukom.


@Tlimfocit, hvala još jednom na svim novostima kojima nas opskrbljuješ. Kad god budeš imao zanimljivih činjenica vezano za grčki HSF u Jadranu, slobodno pucaj Smile
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimeuto stu 19, 2013 11:12 am

Poslije krace pauze evo i mene opet sa vama sa nekim informacijama Smile Audacia je 2012 bila iznajmljena Turskoj kompaniji UN RO/RO trenutno se za nju planira linija Salerno-Augusta-Malta ali je Grimaldi holding na sajtu objavio da ce se sa time malo kasniti zbog nekih tehnickih problema. Brodovi Anek-a su vec na putu za Grcku, Lefka Ori je trenutno na putu za Singapur a Sophocles V je trenutno u luci Shanghai. Zbog toga ce Coraggio biti vracen Grimaldiju ali ne zadugo jer je vec iznajmljen kompaniji DFDS na 5 godina sa mogucnoscu produzenja ugovora i od pocetka 2014 ce spajati luke Karlshamn-Klaipeda. On ce na toj ruti sa svojim sistershipovima Regina Seaways (koja je od 2012 iznajmljena DFDS od strane Grimaldia) i Vitoria Seaways koja je u vlasnistvu Lisco Maxima Shipping, zamijeniti Liverpool Seaways za koji ce se naci druga ruta. Podsjecam da Corragiu nece biti prvi put da ide u Sjeverna mora on je 2010,2011 bio iznajmljen kompaniji Stena Line na ruti Killingholme-Hoek van Holland. Ovih brodova ima ukupno 8 pa ih je malo teze pratiti ali evo napisacu nesto o svima njima Smile
Napravljeni su u brodogradilistu Nuovi Cantieri Apuania 70 km sjeverno od Livorna na samoj granici Ligurije i Toscane ovdje su izgradjena vecina brodova Grimaldia i kompanije Grandi Navi Veloci. Prvi od popularne osmorke je upravo Corragio 2007 sa brojem (#1237), Audacia 2007 (#1238), Tenacia 2008 (#1239), Superfast I 2008 (#1240), Victoria Seaways 2009 (#1241), Superfast II 2009 (#1242), Forza 2010 (#1243), Regina Seaways ex Energia 2010 (#1244). Svi brodovi osim Victoria Seaways i Reggina Seaways nisu nikada preimenovane. Toliko od mene Smile
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimeuto stu 19, 2013 4:31 pm

Očito se više isplati unajmljivati brodove nego ih proizvoditi. Trebala bi i Jadrolinija uvesti tu praksu.
[Vrh] Go down
cima




Join date : 01.01.2009

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimečet stu 21, 2013 8:19 pm

Nissos Rodos izvodi neke manevre ispod Visa, možda neka potraga.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimečet stu 21, 2013 11:14 pm

Nekakvi noviteti u Jadranu ili ja to nisam primjetio ranije. Na kojoj je liniji taj Nissos Rodos?

Isto tako vidim da je cijela procesija krenula iz Grčke prema Italiji, dobro poznati Sorrento, Cruise, Superfast i novitet koji do sad nisam vidio Blue Star 1. Koju liniju on drži?
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepet stu 22, 2013 7:25 am

Nissos je brod kompanije Hellenic Seaways koja otprilike jednom tjedno povezuje luke Korint i Venezia. Prevoze iskljucivo teretna vozila, a ovaj brod odrzava tu liniju otkad je kompanija prodala dva stara ro-ro broda Hellenic Trader i Hellenic Master.

Blue Star 1 mijenja jednog od Superfastova na liniji za Anconu. Superfast je trenutno na otoku Syros u Grckoj na remontu. A i Blue Star je manji brod pa je i malo racionalniji.
[Vrh] Go down
azzurra

azzurra


Join date : 25.10.2010
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimepet stu 22, 2013 10:14 pm

Izgleda da je doslo do man overboard-a takav okret pod uglom od 60 stepeni se tada izvodi...
[Vrh] Go down
shipfun

shipfun


Join date : 17.07.2012
Lokacija : Rijeka

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimesri stu 27, 2013 11:31 am

Jedna zanimljiva situacija što se tiče Minoan linesa. Sad na AIS-u gledam da je Cruise Olympia pred malo napustila Anconu i kreće se u smjeru Otranta, a već u Anconu stiže Cruise Europa iz Trsta.

Da im nije Putinov dolazak u Trst poremetio vozni red i gdje će sada Europa, za Olympiom ili natrag opet u Trst, iako je i to u smjeru Trsta pokriveno, jer Europalink u razini Visa kreće se prema Anconi. Od Ancone do Visa sva 3 broda, Europa link u smjeru sjevera, a "Cruiseri" u smjer juga, dok je velika rupa bez ijednog broda od južnog Jadrana do Patrasa.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimečet stu 28, 2013 10:10 pm

Evo stigli rezultati nakon 9 mjeseci kompanija ANEK, Attica i Minoan. Nakon mnogo godina neki su u plusu završili dio godine. Attica kaže da im je netto rezultat +4,15 milijuna eura, Minoan -5,286 milijuna, a ANEK-u -10,8 milijuna eura. Kod Minoana mi jedino nemoguće točno iščitati jesu li u rezultat uključeni samo brodovi Minoana (oni na grčkoj zastavi= ili i oni u najmu od Grimaldija. Ali, pretpostavljam da je sve ukljućeno pod Minoan u ballance sheetu.
Ako podatci ne lažu, Attica je rasla i na Jadranu i na Egejskom moru i po putnicima i po osobnim vozilima i po teretu s obzirom na prošlu godinu i s obzirom na ukupan udjel tržišta. Jedino je broj teretnih vozila u udjelu tržišta ostao isti kao i lani.
[Vrh] Go down
Tlimfocit




Join date : 13.10.2012
Lokacija : Split

Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitimesri pro 11, 2013 10:01 pm

Za koji dan Grimaldi pokreće novu liniju Ravenna-Patras-Igoumenitsa dva puta tjedno u smjeru. Održavat će se brodom Euroferry Olympia. Zanimljivo je ovo jer je prije mjesec dana dottore Grimaldi izjavio da bi broj brodova na Jadranu trebalo svesti na 10 da bi bilo isplativo. Sada će ih biti 14.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)   Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu) - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grčki trajekti (s naglaskom na HSF u Jadranu)
[Vrh] 
Stranica 6 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» trajekti koje zasluzuje ova zemlja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: