Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel
 
Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 trajekti koje zasluzuje ova zemlja

Go down 
+40
ero
speed61
crni_balkanac
Goran2812
Korkira
PS2
Kristian
Bartol Kašić
val
Pelegrin
Admin
maki777
karabin
ikar
file
miki
glazbenik1
brbinj_004
glava79
Scopax
dinko3
marcro
lekadol
Slavija I
sova
markost
korkira1
croships
sidro
man750
MARKO POLO
FRED
PORT SPLIT
USS Nimitz
631
Robert
Achille Lauro
tnardell1
Luka
barba
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 9:59 am

Lekadol ovaj trajekt je dobar samo nema veliki kapacitet vozila kapacitet automobila.A to marco što ti kažeš da bi trebali izgraditi jedan zatvoren trajekt u tome se s tobom u potpunosti slažem.U Jadroliniji imaju oni već neke nacrte za feribote tipa Marka Pola i Dubrovnika i to sa ogromnim kapacitetom vozila samo ne znam hoće li oni taj trajekti izgraditi.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 10:17 am

da to sam i sam primjetio, zato sam i naveo shemu da vozi medunarodne zimi a lokalne ili duzobalne ljeti jer je ipak nesto manji od Pola i Dubrovnika ali je brz. Ma kad gledam trajekte, meni je ipak nekako bitna estetika, sta cu...kriv sam.

Ma i ja se slažem da bi bilo najbolje da Jadrolinija izgradi brodove takvog tipa u našim brodogradilištima (koja su itekako sposobna za tako nešto), ali koliko sam shvatio problem je u tome što Jadrolinija kaže da im je takva gradnja preskupa pa kupuju polovne.
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 10:54 am

U našim brodogradilištima treba raditi brodove jesu skupi ali su kvalitetni.
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 6:55 pm

MARKO POLO je napisao/la:
U našim brodogradilištima treba raditi brodove jesu skupi ali su kvalitetni.
Kolega slažem se. Very Happy
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:12 pm

Slavija I je napisao/la:
Eto ostali smo bez Zajca, Liburnija je stara, Istra je u pre-pensjunu, Polo i Dubrovnik brzo ce ostarit i nece bit u skladbi sa medjunarodnim zakonima plovidbe do koje godine... Zasto nebi Jadrolinija gradila u Hrvatskoj nove trajekte koje bi ih zaminili? Ko nekad Jadran, Jugoslavija, Jedinstvo? Zasto moramo uvik u inozemstvo kad imamo Brodosplit, Kraljevicu, 3 Maj...
to su bili lijepi brodovi ali nama trebaju TRAJEKTI... i za ovo nisi trebao radit temu " novi brodovi" nego " RAZNO"... Very Happy
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:15 pm

Postoji vec tema brodovi koji idu PA PA i koji dolaze.
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:18 pm

sidro je napisao/la:
Postoji vec tema brodovi koji idu PA PA i koji dolaze.
slažem se ali bi trebalo napravit i temu RAZNO
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:21 pm

Što misliš o cemu bi se trebalo pricati u temi RAZNO uz ovoliko otvorenih tema i vrsta brodova.
[Vrh] Go down
Luka

Luka


Join date : 05.01.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:23 pm

sidro je napisao/la:
Što misliš o cemu bi se trebalo pricati u temi RAZNO uz ovoliko otvorenih tema i vrsta brodova.
pa neznam beš slažem se da ima dovoljno tema samo se bezveze zatrpavamo bounce
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimesri tra 29, 2009 7:25 pm

Imamo tema za sve vrste brodova,nedostaju nam još ledolomci Very Happy
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 5:43 pm

evo po meni jedan odličan brod koji bi bio taman za liniju Split-Ancona ljeti, e sad gdje bi sa njim zimi to je mali problem....

ima brod nesto godina, ali mi se cini da bi mogao on jos 10-20 godina bit itekako dobar. (slike su sa ferry site)


[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 5:54 pm

Ovo je stvarno odličan trajekt za liniju Split-Ancona.
[Vrh] Go down
sidro

sidro


Join date : 28.01.2009

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 6:45 pm

Ne bi imao ništa protiv da se ovakav brod pojavi kod nas.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 6:51 pm

sidro je napisao/la:
Ne bi imao ništa protiv da se ovakav brod pojavi kod nas.


pa to ne bi ni trebalo bit toliko nerealno jer ovaj brod ima već 20 godina (generacija Kašića, Hektorovića...) i ta firma će postepeno uvodit nove brodove i nekom će prodat ovoga.

jedino šta je malo prevelik za vansezonski promet, pa mozda ne bi bio rentabilan.
[Vrh] Go down
dinko3

dinko3


Join date : 01.12.2008
Age : 54
Lokacija : Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 8:34 pm

To Lekadol to su brodi za nas cheers lol!
[Vrh] Go down
dinko3

dinko3


Join date : 01.12.2008
Age : 54
Lokacija : Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 8:50 pm

Evo ovakav kao Korčula ,za Šoltu,Brač,Starigrad,

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
croships




Join date : 13.02.2008

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 8:53 pm

Triba nabavit nešto tipa talijanski adeona,sibila,fillipo lipi i sl.
brzine oko 17 čvorova,70-tak auti i 1000 i nešto putnika
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 9:23 pm

Točno tako netrebaju nam naki preveliki trajekti, 1000 putnika, malo više od 100 auta, 17 čv. Nešto poput ˝Sonia X˝ ili ˝Bretagne˝ bili bi preveliki za veči dio godine.
Uz to neznam bi li mogli pristat po buri (činili bi preveliko jidro).

Evo par mojih prijedloga neki su sa marin-traffic druge slike neznam odakle su.

Za Stari Grad, Vis, Vela Luku ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za dužobalnu ili međunarodnu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
dužina 138 m, širina 22 m, motori 13 440 kW, 21 čv, put 800, 200 auta, god. proizvodnje 05.

Umjesto naših točanki nešto ovakvo
[You must be registered and logged in to see this image.]
dužina 37 m ,širina 11.9 m, motori 734 kW, putnika 98, auta 17
[Vrh] Go down
MARKO POLO




Join date : 01.02.2009
Lokacija : Rijeka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 9:29 pm

Ovi svi trajekti koje si ti Fred nama pokazao su odlični.Odlično podnose loše more što im se vidi po provi a i kapaciteti su im zadovoljavajući.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 10:20 pm

dobro mozda sam malo pretjerao, ali ipak topic se zove "trajekti kakve zasluzuje ova zemlja", a valjda zasluzuje dobro a ne lose - tko zna mozda sam krivo protumacio naslov Smile


ovaj prvi fred mi izgleda odlicno za velu luku i vis, ali ovaj medunarodni cini mi se da prima premalo auta za svoju veličinu
[Vrh] Go down
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 12:44 pm

FREDE, ova prva sLika di je trajekt po losem vremenu, koLiko moze primit automobiLa?? Zamjena za trajekta Istru bi trebaLa biti trajekt tipa Hektorovic odnosno trajekta na Fredovoj prvoj sLici!!!
[Vrh] Go down
FRED

FRED


Join date : 02.03.2008
Lokacija : Split - Hvar

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 7:01 pm

Za one koje znam sam napisao podatke.

1. slika trajekt ˝HERJOLFUR˝
2. ˝MARGRETE LAESOE˝
3. ˝LORD OF THE ISLES˝
4. ˝SMYRIL˝
5. ˝OMO˝

Pa ako ko ima podatke ova prva tri neka ih stavi.
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
korkira1

korkira1


Join date : 19.12.2008
Age : 30
Lokacija : Vela Luka

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 9:10 pm

Taj brod na lekadolovoj sLici.. boze pomozii !!!!
[Vrh] Go down
lekadol

lekadol


Join date : 27.04.2009
Lokacija : Split i Vis

trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 9:14 pm

a sta cu ja jadan, samo sam postao ovo sta je fred trazio, je moram priznat da na fredovoj slici isti brod djeluje daleko bolje.

uff da sam na nekom drugom brodu ne bih se htio zamjerit kapetanu ovog Herjolfura, kad krene na tebe sa ovim kljunom...
[Vrh] Go down
Sponsored content





trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: trajekti koje zasluzuje ova zemlja   trajekti koje zasluzuje ova zemlja - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
trajekti koje zasluzuje ova zemlja
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» jadrolinija brodovi koje smo voljeli
» Trajekti Rapske plovidbe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Brodovi i pomorstvo :: Putnički brodari :: Svi ostali brodari i brodovi-
Forum(o)Bir: